Hlasovat budou také o příslušnosti k Místní akční skupině Posázaví, odměnách pro členy komisí a výborů a finanční podpoře Ruahu, Posázaví, Pečovatelské službě a Církvi Československé husitské. Na programu budou znovu také dotace pro vrtaře studní a dary pro TJ Jawa a FK Týnec nad Sázavou. Jednat se bude i o rozpočtu na příští rok a kompetenci rady k němu. Politici proberou i akční plán strategického rozvoje města na rok 2020.

Na mikulášskou nadílku lidé hned tak nezapomenou

Na letošní mikulášskou nadílku obyvatelé některých částí Týnecka bezpochyby hned tak nezapomenou. Právě na svátek světce Mikuláše, který je spojen s obdarováváním, něco budou postrádat.

„Z důvodu opravy potrubí Posázavského vodovodu bude v pátek 6. prosince od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v Prosečnici, Krhanicích a Chrástu nad Sázavou – sídlišti,“ potvrdil Zbyněk Peša, jednatel Vodovodů a kanalizací Týnec nad Sázavou, obchodní společnosti města. Současně upozornil, že při obnovení dodávky dojde ke krátkodobému snížení její kvality. Voda bude mít jinou barvu než obvykle a bude také zakalená.

Týnečtí zastupitelé zvolí nového radního

Jedním z bodů pondělní veřejné schůze městského zastupitelstva je volba nového radního. „Člen rady Bedřich Pešan se z osobních důvodů vzdává této pozice, ale dál zůstává členem zastupitelstva,“ informoval týnecký starosta Martin Kadrnožka.

„Jsem unavený a chci se více věnovat vlastní rodině,“ řekl k tomu Bedřich Pešan (ODS). Kdo zaujme uvolněný post, určí vůle nejvyššího orgánu města. Občanští demokraté mají v zastupitelstvu ještě další dva členy, Zbyňka Pešu a Jindřicha Petráška.

Oprava vozovky v Družstevní ulici se protáhne

Kvůli špatným a nepředvídatelným konstrukčním vrstvám vozovky na místní komunikaci v bystřické Družstevní ulici, dojde k prodloužení její opravy. Investor akce, město Bystřice k tomu dostalo svolení od Silničního správního úřadu Benešov. Původní kratší termín prací je proto nyní prodloužený, a to až do čtvrtka 19. prosince.