Benešovský deník o nastalé situaci psal a uvedl, že lidem strážníci vodu dovezou a výjimečně za to nebudou chtít zaplatit. „Správně je to tak, že vodu strážníci lidem dovezou ale jen ve výjimečných případech. Samozřejmě to pro ně uděláme zdarma,“ vysvětlil starosta Týnce Martin Kadrnožka.

V základní škole se pokusí o rekord

Benešov – Celá Základní škola Jiráskova, tedy přesněji její žáci i zaměstnanci, se zapojí do pokusu o vytvoření rekordu v počtu tanečníků letkis. Kvůli tomu se sejdou poslední lednové pondělí ve školní tělocvičně. Akce to není lokální, ale celostátní a dostala název Barevný den. Už nyní se na tanec oblíbený zejména v šedesátých letech, spočívající v hopsání tanečníků v dlouhém zástupu, připravují v rámci tělocviku jednotlivé třídy prvního i druhého stupně. „Tančit se bude na hudbu vysílanou školním rozhlasem,“ potvrdil učitel ze Základní školy Jiráskova Benešov Jindřich Slunečko. Letkis je původem starý finský tanec, jakási odrůda finské lidové polky.

Úředníci upozorňují živnostníky na povinnosti

Benešovsko – Na povinnost neprodleného ohlašování změn, souvisejících s podnikatelskou činností, které mohou z různých důvodů nastat, upozorňuje Roman Bumbálek, pracovník kontrolní agendy Odboru obecní živnostenský úřad Městského úřadu Benešov. „Jedná se nejčastěji o změny adresy bydliště, sídla či provozovny ale také přerušení či ukončení podnikání. Méně časté, ale neméně důležité jsou údaje o změně odpovědného zástupce,“ uvedl Roman Bumbálek s tím, že změny lze ohlásit na kterémkoli živnostenském úřadě v České republice. Osobně nebo písemně. „Pokud to bude potřeba, rádi poskytneme bližší informace, důležité ale je, začít vyřizovat včas,“ dodal úředník.

La Manche poplavou v Kladrubech od noci

Kladruby – Nejen pro současné a bývalé pacienty, ale také pro veřejnost, například pro příbuzné obou zmiňovaných skupin nebo jejich kamarády, se v pětadvacetimetrovém krytém bazénu Rehabilitačního ústavu Kladruby koná další, v pořadí už čtrnáctý ročník novoročního štafetového plavání. A protože se plave vzdálenost, která odděluje Starý kontinent od Albionu, jmenuje se sportovně společenský podnik typicky. Po Kanálu La Manche. Plavce při každém ročníku zdobí určité kostýmy. Tentokrát to budou ty připomínající sté výročí vzniku ČSR. Letos se znovu poplave nejen v Kladrubech, ale také v RÚ Hrabyně. Štafeta Novoročního La Manche startuje v už o půlnoci ze čtvrtka 17. na pátek 18. ledna.

Cena vody ve Voticích zůstává letos beze změny

Votice – Dobrou zprávu pro obyvatele městě a zejména ty, kteří jsou odkázáni na dodávku pitné vody obecním vodovodem, přidala na web votická radnice. Za vodu a to jak tu, která do domácnosti přiteče, tak za tu, která z ní odteče do kanalizace, zaplatí lidé stejně, jako loni. Vodné je proto letos 45,01, stočné 38,02, což celkově dává 83,03 koruny za kubík vody.

Poslankyně a senátor si v Týnci povídali i o suchu

Týnec nad Sázavou – Jak zjednodušit stavební řízení, nebo co dělat s nedostatkem vody v krajině. Právě to byla jen některá z témat, která probrali při schůzce s představiteli města, vedoucími odborů městského úřadu a zástupci obecně prospěšné společnosti Posázaví v týnecké radnici poslankyně Věra Kovářová a senátor Zdeněk Hraba. Dlouhou debatu vyvolalo téma nároků na pasivní bydlení a ekologické formy vytápění nemovitostí. „Sepište mi vaše podněty, návrhy na zjednodušení stavebního řízení, a já budu dělat, co mohu, abych tyto změny prosadila,“ dodala Věra Kovářová.