Na opravu balkonů mají tři dny

Tři dny, od středy 30. října osmi hodin ráno do pátku 1. listopadu 16.30, má Společenství vlastníků domu č.p. 2156 v ulici Karla Nového povolení Silničního správního úřadu Benešov k záboru části chodníku a vozovky. Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích projednal úřad i s Policií ČR Benešov. Opatření zajistí bezpečnostní prostor pro umístění plošiny z níž budou opravovány balkony.

V Bystřici už myslí na Vánoce

Už nyní má město Bystřice od silničního správního úřadu povolení k záboru a uzavírce části místní komunikace na Ješutově náměstí a ulic Karla Nového a K Zájezdku. Chystá tam rozsvícení vánočního stromu. Povolení platí od soboty 30. listopadu do neděle 1. prosince.

Vyhlášené pátrání policistům pomohlo

Víc hlav, víc ví. Tohle prastaré moudro se znovu potvrdilo ve Vlašimi. Do tamních stavebnin ve Velišské ulici se v noci 23. září vloupal zloděj a policisté následně zveřejnili výzvu doplněnou fotografií muže, který vlezl do prodejny a v zápalu svého usilovného hledání peněz si ani nevšiml, že se na něj přímo v kanceláři dívá „oko velkého bratra.“ „Podezřelého se nám na základě zveřejnění pátrací relace podařilo vypátrat,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Benešov Eva Stulíková s tím, že veřejnosti děkuje za spolupráci.

Situační plánek umístění dopravního značení u železničního přejezdu v Choceradech.
KRÁTCE: V Choceradech vyznačí prostor před železničním přejezdem
Stavba kruhové křižovatky U Topolu v Benešově.
Komplikace v benešovské dopravě zmírní sjezd do Křižíkovy ulice