Rekonstrukce netvořické kanalizace ovlivní dopravu
Netvořice – Změny provozu na místních komunikacích mohou v Netvořicích od 19. března očekávat motoristé. Důvodem je na celkem čtyři etapy naplánovaná oprava kanalizace. Zemní stroje se do díla pustí v pondělí na křižovatce ulic Zelená a Sídliště II a kopat budou v silnici vedoucí na Vidrholec. Oprava skončí po měsíci. Druhá část začne znovu v uvedené křižovatce 23. dubna a skončí 18. května na křížení Zelené s Malostranskou. Třetí pokračování, od 21. května do 8. června, vyřadí dolní část Malostranské ulice. Nakonec se bude od 11. do 29. června opravovat Malostranská ulice až k Mírovému náměstí.

V Týnci pohovoří o plánu rozvoje v dalších deseti letech
Týnec nad Sázavou – O tom, jak se bude, nebo jak by se mohlo město vyvíjet v další dekádě, pohovoří vedení Týnce s občany v pondělí 19. března. Jednání o strategickém plánování začne v 17 hodin v zasedačce radnice. Při něm se účastníci dozví o nejdůležitějších částech zamýšleného rozvoje sídla, vycházejících z potřeb samotných obyvatel. Setkání o tom, kam by se město nad řekou Sázavou mělo dostat do roku 2028, se může zúčastnit každý.

Oprava mostu v Kamenném Přívozu zabere čtvrt roku
Kamenný Přívoz – Na celé tři měsíce uzavře stavební firma silnici číslo 105, která přivádí motoristy od Netvořic k ocelovému mostu přes Sázavu v Kamenném Přívozu v okrese Praha západ. Důvodem je oprava jiného, menšího mostu přímo v Kamenném Přívozu, stojícího ve svahu nad řekou. Benešovský silniční správní úřad, po povolení od Policie ČR rozhodl, že se oprava uskuteční od pondělí 19. března do úterý 19. června. Do té doby budou motoristé jezdit objízdnou trasou. Ta začne u Netvořic a povede přes Maskovice, Krňany a Hostěradice zpět k ocelovému mostu v Kamenném Přívozu.

Rosův mlýn prostý chovatelů hodlá Benešov zpeněžit
Benešov – Už nic, ani víceméně trpění nájemníci, chovatelé drobného zvířectva, nebrání majiteli Rosova mlýna, městu Benešovu, v jeho prodeji. Mlýn na Benešovském potoce poblíž města dlouho využívali za symbolické nájemné chovatelé. Ti se současně snažili vlastními prostředky nemovitost udržet v provozuschopném stavu. Po výměně radniční garnitury na počátku roku 2016, ale kontrola majetku města zjistila, že objekt je staticky narušený, nebezpečný a kolem stojí načerno postavené kolny a chlívky. Chovatelé se pak museli odstěhovat a radnice prostor vyčistila. Nyní je nemovitost i s pozemky k mání za necelého 1,2 milionu korun.

V benešovském domě dětí a mládeže budou také tvořit
Benešov – Program na celý prázdninový týden mají sestavený pro školáky v Domě dětí a mládeže Benešov. Zábavu a zaměstnání pro zájemce DDM zajišťuje pro děti od 1. do 5. třídy od devíti do 16 hodin a zahrnuje také oběd. Na středu 14. března pedagogické pracovnice domu dětí připravily pro školáky netradiční sportování. Odehraje se v benešovské sokolovně. Na programu je ale také tvoření s výrobou jarní dekorace. 

Ilustrační foto.
Trestných činů na Voticku ubývá. Přestupků nikoliv

Jan Krůta představí v Benešově Můj domov – můj svět 
Benešov – Představení už třicáté knihy Jana Krůty, Můj domov – můj svět, spojené s besedou, se odehraje ve čtvrtek 15. března od 18 hodin v Městské knihovně na Malém náměstí. Po skončení programu následuje autogramiáda s malým občerstvením. Můj domov – můj svět je první díl trilogie, který měl křest loni na podzim. Autor triptych tvoří ke stému výročí vzniku ČSR. Další, druhý díl chce Jan Krůta vydat vlastním nákladem před letošními Vánoci. První díl zavádí čtenáře do období od začátku letopočtu do roku 1500. Druhou část Krůta věnuje 16. až 19. století. Závěrečný díl trilogie by měl vyjít v roce 2019 a celý se bude věnovat 20. století. 

V Pyšelích potrénují paměť mladí i ti dříve narození
Pyšely – Pro děti od deseti let až po seniory, jimž je 90 let či ještě více, připravilo město Pyšely v rámci Národního týdne trénování paměti zajímavý test. Stačí kvůli němu v pátek 16. března ve 14 hodin dorazit do přízemních prostor Městského úřadu Pyšely na náměstí T. G. Masaryka a vzít s sebou tužku a papír. Akce bude mít také osvětovou přednášku, která připomene, že trénování paměti je efektivní nástroj proti snižování mozkových schopností. O tom všem pohovoří Margit Kakos, trenérka paměti za spolek Aktivity nejen pro seniory. Vstup na akci je dobrovolný.

V Týnci zahraje Horváth a po něm spustí Týnečanka
Týnec nad Sázavou – Víkend plný živé hudby přinese uspokojení tanečníkům i pouhým posluchačům. V sobotu 17. března večer od osmi hodin se v sále Hotelu Týnec uskuteční ples týneckých sportovních rybářů. K tanci účastníkům zahraje oblíbená kapela Horváth Band. Už následující neděli 18. března bude sál patřit dechovce. Nejen všem Josefům, kteří oslaví jmeniny den po akci, zahraje místní dechovka Týnečanka řízená Zdeňkem Březinou. Akce s názvem Josefská dechovka odstartuje ve 14 hodin. 

Videosouhrn 13. března 2018
Psi, kteří přežili, a kanec, který zavřel Stromovku: prohlédněte si videa dne