O obchodu a službách mohou mluvit s inspektory
Benešov – Poradenskou a informační službu České obchodní inspekce mohou využít i obyvatelé Benešova. „Je zaměřená na pomoc občanů při řešení problémů, týkajících se vztahů mezi zákazníky a dodavateli zboží či služeb,“ připomněl Roman Bumbálek z Odboru obecní živnostenský úřad MěÚ Benešov. Bezplatné konzultace se konají vždy první středu v měsíci od 9 do 12.30. Změna však nastala v místě konání schůzek. „Občané mohou přijít do nového sídla živnostenského úřadu, které je v Benešově na Malém náměstí v objektu číslo 1783, v prvním patře,“ doplnil Roman Bumbálek s tím, že vchod do budovy je v průchodu mezi Malým náměstím a ulicí Na Bezděkově, proti optice.Tři králové se chystají na sbírku už teď
Benešov – I když Tříkrálová sbírka odstartuje až na Nový rok a v Benešově pak potrvá do 7. ledna, už nyní její organizátor, Farní charita Benešov, oznamuje její konání. Sbírka se nebude ale konat jen v samotném okresním městě, ale také v přilehlých obcích. Příspěvkem do Tříkrálové sbírky 2018 na místní úrovni podpoří dárci Hospic Čerčany, Charitativní šatník – místo vzájemné pomoci Benešov, Centrum domácí péče Ruah, Rytmus Střední Čechy a také CZŠ a MŠ Archa Petroupim. V neděli 7. ledna se uskuteční v Tříkrálový koncert Sukova komorního sboru v kostele sv. Anny na Masarykově náměstí.

V sázavských Černých Budech postaví nový vodovod
Sázava – Veřejnou vyhláškou oznamuje vodoprávní úřad rozhodnutí o povolení vybudovat v Černých Budech vodovod v ulicích Zlatá, Anenská a Uhlířskojanovická. Stavba zajistí dodávku pitné vody pro obyvatele. Řád dopraví vodu dalším 70, výhledově až 90 odběratelům, jimž dodá až devět kubíků pitné vody denně. Nové řady nahradí ty historické a nevyhovující. Vodovod prodlouží stávající vodovodní systém města, od takzvaných Balíkových studní, kde je umístěna automatická tlaková stanice.