Novou sázavskou ordinaci povede lékařka Zuzana Kudlová, jejímž působištěm byla v předchozích pěti letech letech Ústřední vojenská nemocnice. Společně s ní bude péči zajišťovat i zdravotní sestra, která v indikovaných případech může navštěvovat své pacienty i doma.

V sídlišti Pražský omezili stání aut

Benešov – Omezení pro řidiče osobních aut, které začalo včera, 1. dubna v sídlišti Pražská, musejí tamní majitelé vozů vydržet až do 20. května. Tak dlouho by měla trvat oprava chodníků v ulicích Jiřího Horáka, Jana Švermy a Marie Kudeříkové. Kvůli zabezpečení pracovního místa a v jeho blízkosti proto auta nezastaví. Průjezd sídlištěm ale samotné práce nepřeruší. Jen je potřeba, aby řidiči jeli ještě opatrněji, něž před zahájením opravy chodníků. Práci pro město odvede vítěz výběrového řízení, firma Swietelsky. Benešovská zakázka je ve výši 2,4 milionu korun s DPH.

Na spojovací komunikaci položí živičný koberec

Benešov – Dočasný zákaz zastavení navrhuje Silniční správní úřad Benešov v nově budované části ulice K Pazderně. Město tam chce položit na silnici nový živičný potah. Úplná uzavírky silnice má zajistit bezpečnost v pracovním prostoru. Nová komunikace naváže v horní části na už užívanou část ulice K Pazderně a v dolní na silnici II/110. Ta vede z Čechovy ulice ke křižovatce s ulicí Vlašimskou. O tom, zda bude nová část plně průjezdná, nebo z ní vznikne slepá ulice, zatím město nerozhodlo. Zamezit projíždění aut chtějí obyvatelé přilehlého bytového domu. Ten však vyrostl v průmyslové zóně a tak obyvatelé neuspěli ani při protestu proti stavbě obřího skladu v sousedství.

Končí šestileté období, do školy hledají ředitele

Benešov – Znalost školských právních předpisů a školské problematiky nebo ekonomické znalosti a organizační a řídící schopnosti. To jsou požadavky, které má na nového ředitele Základní a mateřské školy Na Karlově vedení Benešova. To už také vyhlásilo konkurz na obsazení uvedené funkce. Nový školní šéf příspěvkové organizace města, by se funkce měl ujmout od srpna. Konkurz město vyhlásilo na základě školského zákona. Ten zřizovateli umožňuje odvolat ředitele po šesti odsloužených letech bez dalších důvodů. To pochopitelně neznamená, že by se odvolaní ředitelé příspěvkovek nemohli vyhlášeného konkurzu zúčastnit a vrátit se na svůj původní post.

Cestující mohou připomínkovat nový jízdní řád

Týnecko – Připomínky k novému jízdnímu řádu linky 339, která zajíždí ze zastávky v Budějovické ulici na pražské Pankráci přes Jesenici do Týnce nad Sázavou, mohou cestující posílat až do pátku 5. dubna na odbor majetku Městského úřadu Týnec nad Sázavou nebo přímo na adresu Pražské integrované dopravy, která zmiňovanou dopravní obslužnost zajišťuje. Nový jízdní řád začne platit v polovině roku a vydržet by měl až do roku následujícího. Nový jízdní řád se netýká jen linky číslo 339, ale také dalších linek mířících z metropole na Benešovsko.

Konopišťská šestka pohlídá soužití v parku

Benešov – Takzvaná Konopišťská šestka, skupina šesti organizací se stejným cílem – zlepšování a údržba prostředí zámeckého parku v Konopišti a jeho relaxační hodnoty pro obyvatele města, začala pracovat. Tvoří ji zástupci Benešova, komise pro Konopiště, TS, NPÚ, KIC a LČR a první schůzky se zúčastnili i zástupci kulturní komise. Náplní práce skupiny je například i plánování kulturních akcí. „V podstatě jde o to koordinovat dění v konopišťském parku tak, aby akce nerušily například svatební obřady,“ připomněl místostarosta Benešova Zdeněk Zahradníček.

Malí poznávali své město

Benešov – Jak to vypadá za rohem je pro většinu dospělých „místňáků“ naprosto triviální otázka. Pro předškoláky to však jednoduchý dotaz není. Aby i caparti věděli, kde právě jsou, absolvovali poznávací výšlap. Děti z benešovské MŠ Berušky v Táborské ulici poznávaly nejstarší část svého města včetně interiéru zvonice a hlasu tamního historického zvonu. Vycházkou pak děti prošly také kolem torza minoristického kláštera stojícího u školy v ulici Na Karlově a podívaly se dokonce i za zeď nového židovského hřbitova.