Uvidí revizní štolu i živé netopýry

Hulice - Navštívit revizní štolu pod vodní nádrží Švihov mohou zájemci letos jen jednou. V pondělí 28. srpna je připraveno 5 exkurzí, o které je ale velký zájem. Proto je potřeba, aby se milovníci netradičních prohlídek, přihlásili na tuto akci, co nejdříve. Akci pořádá Vodní dům v Hulicích, který bude mít v pondělí na pilno. Po celý den totiž pracovníci hulického domu také pořádají Setkání s netopýry, kdy se budou moci malí i velcí s těmito živočichy lépe seznámit. Na programu bude promítání filmu o netopýrech, dílničky i přednáška. Živého netopýra zájemci dokonce uvidí.

Ochutnají jídlo panovníků

Konopiště – Královské gastronomické léto se koná v úterý 29. srpna od 13.30 na zámku Konopiště. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s přípravou oblíbených jídel některých českých králů z Habsbursko-lotrinského rodu, nebo při kulinářských slavnostech blíže poznat oblíbené pokrmy císařů Rudolfa II., Josefa I., Karla VI., Františka Josefa I., ale také císařovny Alžběty.

Představí nový film se Spejblem a Hurvínkem

Benešov – Premiéru filmu Hurvínek a kouzelné muzeum si diváci mohou vychutnat v benešovském kině ve čtvrtek 31. srpna od 17.30. Celorepubliková premiéra je připravena právě na poslední srpnový den. Proto ti, kteří dorazí do kina v Benešově ve čtvrtek, si užijí nejen legendárního malého raubíře Hurvínka a jeho přátele v prvním celovečerním animovaném filmu této známé party, ale snímek uvidí i jako první.

Základní školy a Praktické školy Benešov v objektu vily Katuška.
Školu postaví Benešov bez dotací, začne s tím v září

Zazní benátské poklady

Načeradec – V rámci letního festivalu hudby, Načeradské hudební léto, zazní v kostele svatého Petra a Pavla další koncert. Poslechnout si soubor písní na téma Benátské poklady mohou posluchači v sobotu 2. září od 18 hodin. Pro přítomné bude připravené i občerstvení.

Ochotníci navštíví hrad

Týnec nad Sázavou – Ochotnický divadelní festival zavítá do týneckého hradu v sobotu 2. září. Program začne ve 14 hodin a během celého dne se představí nejen ochotnické spolky, ale i šermíři. Připravené budou i písničky pro děti či dílny. Večer se budou moci zájemci zúčastnit večerní prohlídky věže hradu.

Lokalita nad školou slouží pro procházky i odpočinek mnohým obyvatelům Týnce.
Party teenagerů dělají hluk, stížnosti přibývají

Tanky budou po patnácté brázdit muzeum v Lešanech

Lešany – Patnáctý tankový den se uskuteční  2. září od 9.30 ve Vojenském tankovém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou. Zahájení doprovodného programu začne od 10.30. Vojenský historický ústav Praha tentokrát pro návštěvníky připravil jako hlavní bod programu ukázku, v níž se odehraje střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. Vstupné na akci je zdarma. Na místě bude otevření i tématická výstava.

Melounová slavnost zúčastněné také rozhýbe

Vlašim – Zábavně sportovní akce, která nese název Melounová slavnost, je pro zájemce připravená na neděli 3. září od 14 hodin. Na zahradě Spolkového domu ve Vlašimi si budou moci příchozí užít originální sportovní stanoviště inspirované melounem, kapelu Náhodná setkání, ozdobné vykrajování do melounů i tvořivou dílnu na melounové téma. K zhlédnutí bude také výstava obrázků dětí z příměstského tábora.

Lucie Ratajová, rozhodčí FAČR pro profesionální soutěže, účastnice ME, MS žen a Letních olympijských her v brazilském Rio de Janerio
Ptejte se on-line Lucie Ratajové