Manželská dvojice vystavuje společně

Benešov – Tvorbu manželské dvojice Zdenky a Vladimíra Albrechtových představuje nová výstava v Městské výstavní síni v Benešově. Vernisáž se uskuteční ve středu 18. července od 17 hodin. Akademický malíř Vladimír Albrecht se věnuje klasické malbě, jeho dílo je ovlivněno přírodou, především tou posázavskou, jelikož žije v Jílovém u Prahy. Jeho žena Zdeňka Albrechtová se věnuje abstraktním kompozicím, nejčastějším námětem jejích prací jsou květiny. Umělecké počiny obou budou v Benešově k vidění až do soboty 18. srpna. (jvr)

Rodinné táboření v sázavském kempu chystají Woskovky

Sázava – Společně tábořit, opékat buřty a zpívat u ohně budou účastníci akce Rodinné táboření, kterou o víkendu pořádá sázavský spolek Woskovky. Zájemci přespí v kempu U Hrocha v noci z pátku 20. na sobotu 21. července. „Těšíme se, že večer společně posedíme a seznámíme se. Všichni jsou vítáni, registrace netřeba,“ zvou pořadatelky. Děti do čtrnácti let mají ubytování zdarma, ostatní za čtyřicet korun. Vzít si s sebou lze i domácí mazlíčky. (jvr)

Infocentrum a knihovna omezily otevírací dobu

Pyšely – Kulturní a informační centrum v Pyšelích, jehož součástí je také knihovna, má tento omezenou otevírací dobu z důvodu dovolené. Turisté pro rady a tipy a občané pro čtení na dovolenou sem mohou zavítat ve středu od 10 do 17 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. (jvr)

Michal David a Thomas Anders mají dvojkoncert

Konopiště – Non stop, Pár přátel stačí mít, Cheri Cheri Lady a další hity budou znít v pátek letním amfiteátrem na Konopišti. Uskuteční se zde speciální dvojkoncert legend diskotékových hitů především osmdesátých let. Úderem 20. hodiny spolu vystoupí na pódium zpěvák, skladatel a hudebník Michal David a zakládající člen Modern Talking Thomas Anders z Německa s doprovodnými kapelami. Vstupné činí 790 korun. (jvr)

MeziČas má týden zavřeno

Benešov – MeziČas, nízkoprahový klub pro děti a mládež z Benešova a okolí, je tento týden uzavřen. Zájemci jej budou moct opět navštívit příští pondělí, přes prázdniny je zařízení otevřeno od pondělí do čtvrtka v čase od 12 do 16 hodin. Klub, který je součástí Centra primární prevence Magdaléna, se nachází v ulici Na Bezděkově. Poskytuje sociální služby jako jsou poradenství, pomoc v krizi, ale také jako prostor, kde mohou děti a mladí lidé do 26 let trávit volný čas.