S koncem zimy startuje pravidelný svoz bioodpadu
Benešov – Pravidelný svoz bioodpadu se po zimním období rozjel v Benešově znovu v pondělí. Obyvatelům města Technické služby Benešov, v případě jejich zájmu o svoz trávy, listí, papíru či dřeva a dalších materiálů zařazených mezi bioodpady, zapůjčí odpadní nádobu a to zcela zdarma. Uživatelé si mohou vybrat ze dvou velikostí hnědých plastových kontejnerů. Ty mají objem 120 nebo 240 litrů. Obyvatelé zaplatí jen svoz odpadu. Dokonce si mohou vybrat, jaký interval svozu zvolí. Může být týdenní, čtrnáctidenní nebo měsíční.

Projekt má pomoci dětem a také rodinám v nichž žijí
Benešov – Podpora rozvoje spolupráce zaměřené na včasnou pomoc ohroženým dětem je úkolem projektu Ministerstva práce a sociálních věcí a jeho Oddělení transformace služeb pro rodiny a děti. Také v Benešově se tato služba pomalu dostává do povědomí veřejnosti. Třeba i tím, že se lidé, které zajímají témata související s včasnou prevencí ohrožení dítěte či formami spolupráce ve prospěch ohrožených dětí a jejich rodin, mohou nakontaktovat na takzvanou lokální síťařku. To, v případě Benešovska a jeho obcí s rozšířenou působností, tedy Benešova, Vlašimi a Votic, je Andrea Košanová. Úřednice MěÚ Benešov má na starosti také protidrogovou prevenci.

Dozví se, jak se žilo holkám a klukům za socialismu
Benešov – Besedu nejen pro děti chystá na pondělí 19. března od 16.30 Městská knihovna Benešov. Komiksovou exkurzi do mládí dnešních babiček a dědečků zaštítí jako lektor Matěj Carda. Účastníci se zábavnou formou dozví, co se smělo a nesmělo v době tuhého socialismu říkat, s čím si tehdy děti hrály, co běžné domácnosti nakupovali nebo proč celý národ bojoval proti americkému brouku. V oddělení pro děti se v pondělí objeví také dobové předměty a zábavné pracovní listy. Program vychází z knihy Obrázky z moderních československých dějin autora Jiřího Černého a ilustrátora Lukáše Fibricha.

V ulici K Pazderně stavba dočasně přeruší provoz
Benešov – Na přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích narazí od čtvrtka 15. března do úterý 15. května řidiči, kteří pro svou cestu budou chtít využít benešovskou ulici K Pazderně. V ulici na vymezeném místě nechá jeden z tamních stavebníků umístit po uvedenou dobu odpadový velkoobjemový kontejner a bude tam i skladovat stavební materiál a zařízení určené pro zateplení střechy a opravu fasády obytného domu.

Vznik ČSR připomenou i děti
Benešov – Oslavu 100 let vzniku první Československé republiky si soutěžně připomenou také děti. Zábava s názvem Hraj si, připoj se a oslavuj, je určena pro chlapce a dívky do 15 let věku. V listopadu pak úspěšní soutěžící získají pamětní medaile.

Benešovští školáci soutěžili pod bezednými koši
Benešov – Týmy žáků a žákyň třetích až pátých tříd tří benešovských základních škol se popasovaly při turnaji v minibasketbalu. Turnajové zpestření výuky pro ně organizačně připravil benešovská Basket club. Turnaj se uskutečnil ve sportovní hale v Dukelské ulici. „Tentokrát byl turnaj určen hlavně pro děti nehrající na klubové úrovni, aby se s touto hrou seznámily a zkusily si basketbal zahrát,“ potvrdil Ondřej Zahradníček z organizačního týmu BC Benešov. Mezi dívkami i chlapci se nejvíce dařilo dětem ze školy Na Karlově. Druzí skončili žáci ze ZŠ Dukelská a třetí ze ZŠ Jiráskova.