Jak by mohl vypadat okraj Benešova, ukazuje studie

Benešov – Výzvu dotčeným orgánům k vyjádření k územní studii benešovské lokality Za Spořilovem, což je část území vpravo od silnice z Benešova na Bedrč ohraničená z druhé strany Benešovským potokem, zveřejnil na webu Benešova jeho Odbor výstavby a územního plánování. Připomínky úřad zaregistruje v případě, že k němu dorazí do třiceti dnů od zmiňovaného oznámení. Územní studie Za Spořilovem je vystavena k nahlédnutí na Odboru výstavby a územního plánování a také na webu města Benešova.

Na Benešovsku anglicky nejlépe mluví Vlašimáci

Vlašim – První a druhé místo a tím i postup do krajského kola olympiády v angličtině si z okresního kola, které se konalo v benešovské SOŠ a SZŠ, odnesly žákyně vlašimské obchodní akademie Adéla Hladká ze 2. C a Michaela Benešová ze třídy 3. A. Soutěž spočívala v poslechu a porozumění přednášeného textu a rozhovoru na vylosované téma se členy hodnotící komise.

Po komunikačních mostech přejdou generace už podruhé

Benešov – Jako součást výstav v poliklinice na Malém náměstí se tam v úterý 11. dubna od 8 do 16 hodin uskuteční projekt Komunikační mosty. Ten naváže na loňskou úspěšnou adventní premiéru akce Muzea umění a designu spolupracujícího při tom se střední zemědělskou školou a městskou knihovnou. Hlavním motivem projektu zaměřeného tentokrát na jarní a velikonoční tematiku, je tvořivé setkání mezi vzdálenými generacemi v podnětném prostředí výstavní síně. Celodenní akce se může zúčastnit každý.

Garáž lze mít za 25 korun na den

Benešov – Necelých 25 korun za den, tedy za rok celkem devět tisíc, zaplatí nový nájemce místa pro osobní auto v podzemních garážích ve Švermově ulici. Radnice to nabízí na dobu pěti let.