Obě stavby podle posledních informací z vedení města běží podle harmonogramu. Dopravní terminál je dílem připravovaným už od roku 2014. V rámci stavby vzniká podchod z nádraží ČD pod Nádražní ulicí, budova terminálu a zastřešení nástupišť. Veřejnosti by měly obě zařízení, tedy jak parkovací dům, tak dopravní terminál začít sloužit v prvním čtvrtletí roku 2021.

V části Soběhrd úřad nechce nákladní auta a traktory

Zklidnit dopravu v obytné části vsi hodlá Obecní úřad v Soběhrdech. Kvůli tomu už jeho lídři jednali s Policií ČR Benešov. Záměr je nyní vyvěšený na úřední desce jako návrh opatření obecné povahy. Ten spočívá v místní úpravě provozu na pozemních komunikacích. V dokumentu zpracovávaném Silničním správním úřadem Benešov jsou podrobně popsané pozemky, jichž se má úprava dotknout.

Obecně se ale jedná o centrální část obce. Tam mají přibýt dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel, Zákaz odbočení vlevo, Přikázaný směr jízdy, Slepá pozemní komunikace, Zákaz vjezdu nákladních vozidel a traktorů a Jednosměrný provoz. K návrhu se dotčené osoby mohou vyjádřit do 30 dnů od zveřejnění návrhu. Lhůta běží od od 24. ledna.

Doprava cyklistův Sázavě se změní

Se změnami provozu na pozemních komunikacích v Budínské a Revoluční ulici, kterými vede sázavský cyklokoridor, počítá od jara město Sázava. Právě to kvůli tomu podalo na Silniční správní úřad Benešov žádost. Předem je projednal a schválil také Dopravní inspektorát Policie ČR Benešov. Jedou z celkem šesti navržených změn bude ta na na křižovatce ulic Revoluční a Gen. Vedrala Sázavského. Na sloupku k dopravní značce Zákaz vjezdu všech vozidel přibude značka Vjezd cyklistů v protisměru povolen.

Benešovský deník hledá další spolupracovníky

Tým Benešovského deníku hledá další kolegy pro spolupráci při tvorbě tištěného i internetového vydání vašeho oblíbeného periodika. Pokud vás láká novinařina, rádi píšete a fotografujete, jste to právě vy, koho se naše nabídka týká. A pokud jste navíc i společenští a účastníte se různých kulturních a společenských akcí ve vašem nejbližším okolí a chtěli byste o nich dát vědět i ostatním, napište nám. Vaše uveřejněné příspěvky honorujeme. Pro bližší informace nás kontaktujte e-mailem na adresu zdenek.kellner@denik.cz.

U milovanických domků zpomalí

Běžnou, padesátikilometrovou rychlost v osadě Milovanice, vyhodnotili postupičtí zastupitelé, vzhledem k tamním podmínkám a na žádost milovanických obyvatel, jako příliš vysokou, a proto i rizikovou. Díky tomu došlo k jednání s Dopravním inspektorátem Policie ČR Benešov a Silniční správní úřad nyní oznámil veřejnou vyhláškou záměr úpravy tamního provozu. Ten spočívá v osazení komunikace procházející kolem kapličky značkami, díky nimž pojedou řidiči jen třicetikilometrovou rychlostí.

Svazek obcí zveřejnil svoje účty

Návrh rozpočtu pro letošní rok zveřejnil dobrovolný svazek obcí Vodovodní přivaděč Javorník – Benešov. Bez 38 tisíc korun desetimilionový skutečný loňský příjem hodlá svazek zopakovat i letos. Zatímco loni svazek celkově utratil necelých pět milionů, letos počítá s výdaji o více než čtyři miliony vyššími.