Benešovský deník proto oslovil Petra Hostka s jedinou otázkou: Zůstanete řadovým zastupitelem? „Ještě nevím, nejsem o tom zcela přesvědčený,“ odpověděl. Pokud by se mandátu vzdal, měl by ho vystřídat první z náhradníků, lékař Jakub Nabi.

ČSSD proti volbám v roce 2014 pozbyla pět křesel. Tehdy ji volilo 18,84 procenta Benešáků a po vítězné VPM se sedmi mandáty, byla druhou nejsilnější v zastupitelstvu.

Koalici stvrdí v Benešově příští týden

Benešov – Dohoda o koalici v novém benešovském zastupitelstvu, je tu. S vítěznou Volbou pro město ji vytvoří ODS, STAN a Piráti. Smlouvu, jak potvrdil lídr VPM Jaroslav Hlavnička, podepíší spolupracující strany, příští týden. „Dohodli jsme se na tom, že starostou budu já a místostarostou Zdeněk Zahradníček. Druhý místostarosta bude z ODS,“ vysvětlil.

Kdo to bude, není jasné a je to záležitostí ODS. Na výběr má strana tři jména, ale vybírat bude téměř jistě ze dvou – Romana Tichovského a Pavla Pavlíka. Jisté je, že v sedmičlenné městské radě budou čtyři lidé z VPM. Radniční funkcionáře doplní Luboš Machulda a Petr Jandač. Radními budou i Luboš Balata (STAN) a Daniel Netušil (Piráti).

V Bystřici to ještě budou mít složité

Bystřice – Blízko k dohodě a vytvoření většiny má současné vedení města s lídrem, starostou Danielem Štěpánkem z ODS. Strana získala pět mandátů. Má je i Sdružení nezávislých kandidátů v čele s někdejší místostarostkou Olgou Mokošovou. Obě vůdčí osobností se ale za jeden stůl posadit nemohou kvůli sporům z roku 2011.

Podle zatím nepotvrzených zpráv je ODS dohodnutá na spolupráci s ANO. Jiné informace ale signalizují snahu SNK přetáhnout zastupitele ANO právě na jeho stranu. K vytvoření pevnější většiny by ale vítěz souboje o moc přivítal i hlasy dvou zastupitelů KDU-ČSL. S tím také souvisí rozdělení křesel v městské radě. Ta má v Bystřici pět členů.

Se seniory pohovoří o dopravě

Benešov – Bezpečnost v dopravě se zaměřením na seniory a osoby se zdravotním postižením bude tématem besedy, která se uskuteční 7. listopadu v Domě s pečovatelskou službou na benešovském Malém náměstí. Přednášejícím bude vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR v Benešově.