Staré fotografie přiblíží historii
Votice - Jak se změnilo centrum Votic od minulého století? Je jeho podoba již úplně jiná, než tomu bývalo? Získalo Komenské náměstí moderní tvář? To se dozví ti, kteří se zúčastní ve čtvrtek 4. ledna zajímavé akce ve votické Městské knihovně, v oddělení pro dospělé. Pamětnické setkání s místní kronikářkou nad starými fotografiemi se koná od 16.30. Pod vedením Jany Špačkové budou moci zájemci zavzpomínat na proměny centra města, přesněji Komenského náměstí od roku 1880 do roku 1990. Nadšenci mohou na akci donést i jiné, staré fotografie náměstí.

Předpremiéra pohádky zcela tento týden ovládne kina
Benešov/Vlašim – Nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky se řítí do kin po celé republice. Nejinak tomu bude ve vlašimském a benešovském kině, kde pohádkový snímek obsadí celý týdenní program biografu. První promítání pohádky Čertoviny se uskuteční již ve čtvrtek 4. ledna od 17 hodin v obou kinech. Čas se nezmění ani v případě dalších dnů. Od 17 hodin bude startovat promítání nové pohádky vždy každý den, až do neděle 7. ledna. Příběh vypráví o tom, jak se v pekle uklízelo. Jenže dva nepozorní mladí čerti pustili hříšnou duši z kotle a tím to všechno začalo.Velká party zahájí další sezónu v Music Clubu X
Benešov – Zahajovací party Music Clubu X se blíží. V pátek 5. ledna od 20 hodin v prostorách klubu, který sídlí na Masarykově náměstí v Benešově, začnou nejdříve tři koncerty benešovských kapel Karbyn, Sabina Ludányiová a Aven. Následně si návštěvníci užijí diskotéku s oblíbeným Djem z Pekla Azi-bluem. Vstup přítomní platit nebudou, akce je pro všechny zdarma.

Moldavská republika bude hlavním tématem setkání
Votice – Přednáška o Moldavské republice, o jedné z nejchudších zemí Evropy, se koná v pátek 5. ledna od 18 hodin v refektáři votického kláštera. Vyprávění si připravil Lukáš Nousek, který míní, že bohatství Moldavska se neskrývá v památkách či přírodních scenériích, ale především ve způsobu života místních lidí. Setkání bude doplněno i tématickými fotografiemi.

Cvičení pomůže vnímat tělo
Vlašim – Z hlavy do těla. Tak se jmenuje akce pořádaná ve vlašimském Spolkovém domě v pondělí 8. ledna od 18 hodin. Na semináři se zúčastnění zaměří na přesun pozornosti od svých myšlenek, racionality a představ k tělesnému prožívání, k lepšímu vědomí a vnímání vlastního těla. Cvičení podobné józe je pro každého.