Bukováci z celé republiky se schází již pětadvacet let

Bukovany – Setkání Bukováků z celé republiky se o víkendu uskuteční v Bukovanech u Benešova.
Od pátku do neděle je čeká kulturní program i nejrůznější sportovní klání, mezi nimiž nebude chybět fotbalový turnaj o putovní pohár, vybíjená žen, petangue či sportovní rybolov. Každoroční sraz vesnic se koná od roku 1994, součástí sobotního večera bude ocenění účastníků, kteří jej ani jednou nevynechali. (jvr)

O pohár starosty budou soutěžit hasiči v Malovicích

Malovice – O pohár starosty obce se utkají sbory dobrovolných hasičů v sobotu 28. července v Malovicích u Miličína. Páté kolo Benešovské hasičské ligy odstartuje ve 12.30 hodin, prezentace družstev začne o hodinu dříve. Novinkou bude samostatně hodnocená kategorie PS 12 bez úprav v rámci celého ročníku. Večer čeká účastníky soutěže v požárním útoku zábava. Sbor dobrovolných hasičů Malovice byl založen v roce 1935, má sedmačtyřicet členů. (jvr)

MeziČas se opět otevřel dětem

Benešov – Nízkoprahovému klubu MeziČas skončila dovolená a jeho dveře jsou opět otevřené dětem a mládeži z Benešovska a okolí. Vzhledem k teplému počasí plánují jeho pracovníci se zájemci minimálně jednou v tomto týdnu vyrazit na koupání do areálu Sladovky v Benešově. Klub je přes prázdniny otevřen všem od 9 do 20 let od pondělí do čtvrtka od 12 do 17 hodin, v pátek probíhají individuální konzultace pro školáky a mladé lidi od 9 do 26 let. MeziČas se nachází v ulici Na Bezděkově a je součástí Centra primární prevence Magdaléna. (jvr)

Začala sbírka pro budoucí prvňáčky

Benešov – Pomoct dětem na začátku jejich školní dráhy mohou nyní lidé v Benešově. Sbírka školních potřeb pro žáky prvních tříd začala v pondělí 23. července a potrvá až do pátku 17. srpna. Penály, psací i výtvarné náčiní, desky na písmenka, ale i sáčky na přezůvky, tašky a další nezbytnosti mohou lidé přinést do kanceláře 224 v budově C na Malém náměstí, v případě nepřítomnosti pracovníka je lze odevzdat kdekoli na oddělení. Vybrané věci budou po skončení akce rozděleny a poputují vytipovaným rodinám, respektive jejich budoucím prvňáčkům. (jvr)