Magdaléna poskytuje prověřené sociální služby

Benešov – Certifikaci pro poskytování sociálních služeb obdrželo od Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky Centrum adiktologických služeb v Benešově provozované obecně prospěšnou společností Magdaléna. „Stává se tak dalším z prověřených míst, která se snaží na profesionální úrovni pracovat s lidmi užívajícími návykové látky a jejich blízkými,“ vysvětlila Martina Malinová, manažerka Magdalény.

Lidem z Benešovska Magdaléna pomáhá už téměř celou dekádu a její klienti využívají jak služeb terénních pracovníků, tak možnosti návštěvy K centra. „Posláním těchto programů je nejen snižovat škody způsobené užíváním návykových látek, ale také informovat, podporovat jejich blízké a přibližovat společnosti životy těch, kteří žijí na jejím okraji,“ dodala Martina Malinová.

V Týnci promluví o kamenině

Týnec nad Sázavou – Znáte pojem týnecká kamenina? Pokud ne a chcete se o vyhlášených výrobcích z týnecké manufaktury Františka Josefa z Wrtby, který ji tam založil v roce 1791, něco dozvědět, měli byste dnes (30. Března) slyšet přednášku historičky Libuše Váňové. Organizuje ji na radnici Vlastivědný klub Týnec a začíná v 17.30.

Včelí svět startuje sezonu

Hulice – Poprvé letos přivítá návštěvníky hulický Včelí svět. V sobotu (1. Dubna) od 10 hodin tam startuje nová návštěvnická sezona a každý kdo tam přijde, získá nejen informace o užitečném hmyzu, ale bude si moci vyzkoušet i svou zručnost. Včelí svět v Hulicích má pak otevřeno každý den kromě pondělí od 10 do 16 hodin, o víkendech pak od 10 do 17 hodin.

Benešovský bazárek končí

Benešov – Nakoupit věci pro děti na jaro a léto, a to jak oblečení a boty, sportovní vybavení či kočárky, mohou ještě dnes (30. Března) ti, kteří mezi devátou a třináctou hodinou dorazí do KD Karlov. Právě tam se koná dvoudenní akce s názvem Jarní bazárek. Trh organizuje KIC Benešov.

Opraví velmi vysoké napětí

Týnec nad Sázavou – Práce při opravě vedení velmi vysokého napětí 110 kV procházejícího kolem Týnce, zasáhne mezi 4. a 13. dubnem také majitele pozemků v okolí města. Specializovaná firma provede přeizolaci zmiňovaného vedení, ale těžká technika na pozemky vjíždět nebude.