Jak řešit konflikty v rodině poradí při přednášce
Týnec nad Sázavou - Výchova bez poražených. Tak zní název přednášky, která se bude zabývat efektivním rodičovstvím a začne ve středu 28. února od 16.30 v Mateřském centru Motýlek v Týnci nad Sázavou. Lektorka Šárka Kučerová rodičům poradí, jak budovat a udržovat dobré vztahy s dětmi, či jak řešit složité situace a konflikty v rodině. 

Snímky z cest přiblíží krásu dvou zemí Jižní Ameriky
Vlašim - Komentované promítání z cesty Václava Zemka po náhorní plošině na pomezí Chile a Bolívie se uskuteční ve čtvrtek 28. února od 18 hodin v budově Českého svazu ochránců přírody ve Vlašimi. Přednášející při setkání zájemce seznámí se zajímavou pouštní krajinou, solnou lagunou s plameňáky i s největší solnou plání na světě. 

Školu otevřou předškolákům
Benešov - Benešovskou školu Na Karlově otevřou její zaměstnanci ve čtvrtek 1. března od 17 hodin předškolákům. Ti si budou moci nejen prohlédnout zázemí školy, ale také si užít pohádku, hry, cvičení, zpívání i malování. 

Slovenský film představí pohraničního kriminálníka
Dolní Kralovice - Slovenský snímek Čára promítnou v Kulturním domě v Dolních Kralovicích, a to v pátek 2. března od 19 hodin. Kriminální thriller vypráví o Adamu Krajňákovi, který je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. Jenže jeho život se v jednu chvíli začne otřásat v základech.

Detektivní drama odehrají divadelníci z Mladé Vožice
Votice - Krysí dům, detektivní drama z Anglie 30. let, přiveze v sobotu 3. března do votického kina amatérský divadelní soubor Voživot z Mladé Vožice. Autorskou detektivku plnou napětí, záhadných vražd a dědictví chtivých manželek zde sehrají od 19 hodin. A ve Voticích budou mladovožičtí ochotníci hrát poprvé.

Talenty hledají v Neveklově
Neveklov - Talentová soutěž Neveklovská hvězdička 2018 už zná své účastníky. Zájemci, kteří chtěli předvést svůj hudební či taneční talent, se mohli do soutěže hlásit do 23. února. Po skončení přijímání přihlášek nyní pořadatelé chystají akci, kde se talentované děti představí. Soutěž je určená těm, kterým je od 3 do 19 let. Neveklovská hvězdička 2018 začne v sobotu 3. března od 9 hodin v aule základní školy v Neveklově. Mezi kategoriemi soutěže se objeví zpěv, hra na hudební nástroj a tanec. Nejlepší vybere porota, a to podle věku a schopností.