Vedení školy proto na svých webových stránkách vyzvalo rodiče dětí, aby svým ratolestem důkladně prohlíželi vlasy a snažili se parazity likvidovat. K tomu škola přidala také návod, jak na to A seznam některých chemických přípravků, které vši zaručeně zahubí.

Motorkářům zatáčení vlevo nevyšlo

Benešovsko - Tři nehody motorkářů přinesl poslední zářijový víkend. Ve všech hrála podstatnou roli levotočivá zatáčka a rychlá jízda. V sobotu odpoledne dostal řidič Suzuki smyk na štěrku mezi Drachkovem a Olbramovicemi. Skončil v benešovské nemocnici. Den na to havarovaly další dvě motorky. Jedna u autobusové zastávky u silnice z Vatěkova na Neveklov. Po smyku motocyklu Triumph Tiger utrpěl řidič zranění, s nímž skončil v pražské nemocnici, jeho spolujezdkyni tam převezl vrtulník. Také nehoda Yamahy na silnici Všetice - Dalešice přinesla těžké zranění. Řidič narazil do stromu a záchranka ho převezla do pražské nemocnice.

Cestování z obcí se zlepšuje

Voticko - Téměř sto železničních stanic a zastávek v celém Česku se od úvodu měsíce října přidá ke spolupráci s Českými drahami a to připojením do systému Pražské integrované dopravy. Nově vzniklá tarifní pásma s označením 8 a 9 už zasahují až na samotnou hranici Středočeského kaje.