Šíření WiFi signálu ze střech městských objektů pokračuje
Benešov – Až do konce máje 2023 prodloužili benešovští radní smlouvu uzavřenou s firmou Wifcom v květnu 2014 na pronájem části
střechy bytového domu č. p. 1559 v ulici Jiřího Horáka a také části střechy č. p. 372 v ulici Na Karlově, což je Základní škola a mateřská škola Benešov. Společnost na uvedených střechách instalovala zařízení pro šíření WiFi signálu.

Den zdraví lze prožít i s adventisty sedmého dne
Benešov – Den zdraví, který se v centru města na Masarykově náměstí koná ve středu 20. června lze prožít například s členy Církve adventistů sedmého dne. Ta si totiž od města krátkodobě pronajala pozemek s výměrou zhruba 100 metrů čtverečních na nichž rozbije svůj plátěný stan. Na náměstí bude stát uvedený den od 9 do 18 hodin.

Ženy si pronajaly pozemky
Benešov – Žádost podnikatelek Jiřiny Třískové ze Zdiměřic a Marie Beckové z Chotýšan o pronájem městských ploch, projednala rada města Benešova. Ženy požádaly o krátkodobý pronájem pozemku na a u parkoviště Pod Brankou. Podnikatelky tam chtějí umístit a provozovat pouťové atrakce v rámci Benešovského jarmarku. Radní potvrdili také dobu pronájmu, která bude od pondělí 23. dubna do úterý 8. května. Za ten čas žadatelky městu zaplatí 45 tisíc korun.

Hospoda v Úročnici nekončí
Úročnice – I když smlouva s provozovatelem pohostinství v Úročnici končí nájemci městských prostor Tomáši Čeňkovi až na začátku listopadu, už teď radní Benešova prodloužení nájemního vztahu projednali a také schválili. A to až do konce října v roce 2023. Díky tomu bude moci podnikatel svůj lokál s výměrou 83,1 metrů čtverečních i nadále otevírat pro stálé i příležitostné zákazníky.Advokáti poběží o Ferdinandovy parohy
Benešov – Souhlas benešovských radních s konáním běžeckých závodů advokátů s názvem O parohy arcivévody Ferdinanda v areálu zámku Konopiště, dostala České advokátní komora. Závody se na Konopišti konají 9. června.

Zkušební provoz parkoviště v Bezručově ulici je bez potíží
Benešov – Bez potíží zatím prochází zkušebním provozem parkoviště v sídlišti u Bezručovy ulice. Právě tam od poloviny posledního měsíc loňska parkují osobní auta na dvoupodlažním parkovišti, v lokalitě v pořadí už třetím. Po dokončení díla za necelých 25 milionů korun našlo na novém stání místo 100 automobilů. Jednapadesát jich může stát dole, dalších 49 nahoře. Tam vozidla najíždějí po rampě, po níž se dříve do místní kotelny vozilo v náklaďácích uhlí. 

Na Dařboži mají povolenína delší stavbu vodovodu 
Babice – Dobrou zprávu pro společnost Full i obyvatele části Babic u Řehenic, Dařbože, pověsil na úřední desku Odbor životního prostředí Městského úřadu Benešov. Veřejnou vyhláškou rozhodl, o změně stavby první etapy rozvodu vody v areálu osady před jejím dokončením. Rozhodnutí úřadu se týká celkem 56 rodinných domů. Díky němu byla prodloužena lhůta k dokončení stavby vodovodu. Budovat se tam může až do konce června příštího roku. 

V Podělusech, Chrástu a také Týnci přeruší proud
Týnec nad Sázavou – Během tří dnů chystají energetici přerušení dodávky elektřiny v různých částech města. První zůstanou bez proudu ve středu 28. února odběratelé v Týnci a to od 7.30 do 15.30. Na třech parcelách v Chrástu nad Sázavou nepůjde elektřina ve stejném úseku dne, ale až v pátek 2. března. Bez elektrické energie zůstanou také někteří lidé v Podělusech. Čeká je to ale až v pondělí 5. března, od 7.30 do 12.30. 

V Týnci promluví také o šmejdech
Týnec nad Sázavou – Bezpečí kolem nás a jak se chovat. Tak, jednoduše a jasně se jmenuje přednáška pro seniory. Koná se v prostorách Mateřského centra Motýlek v týneckém domě s pečovatelskou službou v Okružní ulici. Při přednášce Marty Vrkoslavové se senioři ve čtvrtek 1. března dozvědí, jak se chovat v situacích, kdy se je různí dealeři, šmejdi či zloději snaží oklamat, okrást nebo jim dokonce fyzicky ublížit. Přednáška začíná ve 13 hodin.