Projdou se ze Struhařova
Benešov – Další sezonu tradičních nedlouhých výšlapů do okolí Benešova i po Středočeském kraji, začali benešovští turisté sice hned v úvodu letopočtu 2018 pochodem Novoroční čtyřlístek zakončeným po šesti kilometrech na Chvojně, ale následující túry na sebe nenechají dlouho čekat. Další je naplánovaná už na středu 10. ledna a zúčastnit se jí může každý, tedy nejen registrovaní turisté. V 8.14 se z nádraží chodci přesunou vlakem do Struhařova. Odtud je čeká pěší návrat do Benešova přes Budkov a Pecínov. Trasa měří 8 kilometrů.

Seniorům poradí jak na kila
Benešov – Nejspíš řada seniorů, kteří už nemusí chodit do práce a jejich tělesná aktivita se jim zúžila na docházku z bytu do poštovní schránky, žehrá na přibývající kilogramy a v důsledku toho i na slábnoucí kondici a zdraví. Jak tyhle relativně nezadržitelné procesy alespoň přibrzdit, zjistí při dalším setkání v rámci Klubu zdraví. Koná se ve středu 10. ledna a má všeříkající podtitulek – Přirozené hubnutí aneb ztrácejme se s humorem. Koná se v Klubu seniorů Benešov v ulici Marie Kudeříkové 1556/1. Do sálu se zájemci dostanou vchodem od hřiště. Jak na to, dříve narozeným poradí od 17.30 Roman Uhrin, koordinátor Klubu zdraví pro ČR.Při kurzu se naučí základy drátenického řemesla
Neveklov – Pomocí drátků vykouzlí umělecké dílo. Základy starého řemesla, při kterém se při vytváření využívají drátky, se naučí přítomní na lekci v neveklovské základní škole ve čtvrtek 11. ledna od 18 hodin. Na dvouhodinový kurz drátování pro začátečníky se ale musí nadšenci přihlásit, co nejdříve. Počet přihlášených je totiž omezený. Následně jen stačí, aby si zúčastnění na akci přinesli různé druhy kleští, hadřík, náplast bez polštářku a náplast s polštářkem.

Zahrají Míra, Betty a Nina
Benešov – Zajímavý hudební zážitek si domů odnesou ti, kteří v pátek 12. ledna dorazí v půl osmé večer do Cafe Bar Terasa ve Villaniho ulici. Na kytary, keltskou harfu a harmoniku jim tam zahrají a také při tom zazpívají Miroslav Kněz, Betty Cooper a Nina Klestilová.

Jan Onder a Dana Batulková provedou bálem na Karlově
Benešov – Nejspíš předčasným vrcholem plesové sezony bude bál města Benešova. Koná se v Kulturním domě Karlov v pátek 12. ledna. Večerem hosty slovem provede tanečník Jan Onder a herečka Dana Batulková. K tanci a poslechu zahrají Horváth Band, na pódiu se ale objeví i Miro Žbirka a jeho skupina. Předtančení zajistí talenty z benešovské Taneční školy Salta a ukázky z nejpopulárnější televizní taneční show Stardance zase moderátoři večera. Na parketu to pak se známým tanečníkem a moderátorem zase při sambě pěkně roztočí finalistka poslední řady Stardance, Veronika Lálová. Ples startuje ve 20 hodin.