Štěpána Kojana a Ruce Nohy přivítají v Benešově

Benešov – Štěpán Kojan, St. Johnny Blues and Brass Section a rock-bluesová kapela z Benešova Ruce Nohy – právě tito účinkující vystoupí tento týden od středy do pátku na Benešov City Live. Letní festival pod širým nebem se koná na Masarykově náměstí v Benešově, umělci na pódiu před radnicí vystoupí od 20 hodin. V neděli od 20.30 hodin se bude promítat životopisné, romantické a muzikálové drama Největší showman. Vstup je zdarma. (jvr)

Žhavou salsu se naučí v parku

Benešov – Lekce salsy, párového latinskoamerického tance, se uskuteční v pátek v Městském parku Klášterka v Benešově. Výuka začne ve 20 hodin, kromě toho budou znít také rytmy bachaty, merengue či reggaetonu. Hudební produkce začne o něco dříve – v 18.30 hodin. Pořadatelé doporučují vzít si volné oblečení a obuv bez podpatku. „Přijít může kdokoli, vstup je zdarma. Zajištěno bude také občerstvení,“ zve na lekci salsy a tančírnu Luboš Klabík. (jvr)

Na zahrádce je tak sladce, budou zpívat v Louňovicích

Louňovice pod Blaníkem – Hudebně-písničkový pořad pro děti nazvaný Na zahrádce je tak sladce sehrají v sobotu v Louňovicích pod Blaníkem. S interaktivním příběhem zaměřeným na pěstování zeleniny a ovoce vystoupí Divadélko Kůzle od 15 hodin v areálu místní restaurace. Představení trvá přibližně pětačtyřicet minut. (jvr)

Oblíbená jídla českých králů představí na Konopišti

Benešov – S oblíbenými jídly českých panovníků se seznámí návštěvníci zámku Konopiště v sobotu 10. srpna. V rámci kulinářského odpoledne jim odborníci představí jak české krále Hasbursko-lotrinského rodu, tak recepty jejich zamilovaných pokrmů. Akce se koná na spodní jižní terase u Diany, zájemci budou život vládců z trochu jiné stránky poznávat od 13 do 14 hodin. (jvr)

Vlašimská školka má na dva týdny otevřeno

Benešovsko – Na dva týdny se v pondělí 6. srpna otevřela Mateřská škola Kolonka z Vlašimi Prázdninový provoz potrvá do 17. srpna, o prázdninovou docházku dětí je mezi rodiči velký zájem. Včera začal platit prázdninový provoz také v benešovské Mateřské škole Úsměv. Převzala tak štafetu od dalších školek ve městě, před ní děti docházely do školek Karlov a Berušky. Většina předškolních zařízení na Benešovsku však zůstává zavřená a přivítá své žáky v pondělí 20., případě 27. srpna. Některé otevřou až začátkem nového školního roku. (jvr)