To se týká především svozu odpadu. Do Tyršovy ulice totiž kvůli nedokončené dlažbě nemohou zajíždět svozové vozy TS Benešov. Naštěstí se stavebník, firma Sládek, dokázal domluvit s obyvateli Tyršovy ulice a ve středu 12. a 19. prosince přiblíží jejich popelnice do míst, kam může sběrný vůz zajet. Další svoz by už měl proběhnout podle plánu.

Prostor proti Hvězdě se promění

Benešov – Do tří etap rozdělil majitel objektu a pozemků u kruhové křižovatky proti OD Hvězda, firma Eltsen, práce na jejich revitalizaci. Prostor před bývalou prodejnou koberců se začne měnit napřesrok. „Dojde k odstranění stavby ochozu a trafiky, zrekonstruován bude povrch před prodejnami. Na rohu Pražské a Nové Pražské vyroste malá zmrzlinárna,“ potvrdila Helena Kaňková, vedoucí odboru rozvoje města.

Podle majitele firmy Jiřího Stibůrka, bude nová podoba prostoru založena na „baby-friendly“ základě s citlivým začleněním do okolních veřejných pozemků. Už nyní, v zimě, bude kvůli bezpečnosti uzavřeno schodiště z Pražské ulice do prostoru před obchody.

Řidičské průkazy si nevyměnilo 668 řidičů

Benešov – Přesně 668 řidičů by si mělo podle informace Květoslavy Říhové, vedoucí Odboru správních agend MěÚ Benešov do konce letoška ve správním obvodu ORP Benešov, vyměnit své dosluhující řidičské průkazy, za nové. Právě jim letos končí platnost těchto speciálních dokladů.

Letos benešovští úředníci vyměnili už celkem 3761 řidičáků. Pokud si řidič nestihne řidičský průkaz vyměnit, může mu být při řízení s neplatným průkazem policií uložena pokuta dva tisíce, ve správním řízení pak ještě o pět set korun vyšší.

Ilustrační foto
Rady do zahrady: ranější pološvestky, výsevy muškátů

Matrika má omezený provoz

Benešov – Až do konce letoška neodbaví Odbor správních agend, oddělení osobních dokladů a matrik, během úřední doby tolik „zákazníků,“ jako v jiných obdobích roku. Na vině je nižší počet úředníků, kteří se nemohou zúčastnit pracovního procesu kvůli onemocnění.

Přesněji, jak upozorňujeme na webu města Benešova vedoucí Odboru správních agend Květoslava Říhová, se omezení týká žadatelů na matrice. „Ze zdravotních důvodů je od 10. do 31. prosince omezen její provoz,“ potvrdila vedoucí odboru.

Při tragédii asistoval alkohol

Radošovice – Při tragické nehodě, k níž došlo na silnici u Radošovic nedaleko Vlašimi 20. října, při níž na místě zemřel dvaačtyřicetiletý řidič a po převozu do pražské nemocnice také jeho dvanáctiletý syn, ovlivnila počínání řidiče zakázaná látka. „Výsledky soudní pitvy ukázaly, že řidič před jízdou požil alkohol,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační foto.
Policisté promlouvají k lidem i z videa