S Benešovským deníkem si koledy může zazpívat každý
Benešov – Žádný nečas nepřekazí v Benešově další pokračování akce Česko zpívá koledy. Koná se už ve středu 13. prosince v aule Gymnázia Benešov a to díky vstřícnosti vedení školy s ředitelem Romanem Hronkem. A díky tamnímu pěveckému sboru budou mít koledy zase skvělý zvuk. Ten budou řídit vedoucí sboru Jana Šeborová a Dana Jelínková. Na pódiu se vedle zkušených „domácích“ pěvců představí i hostující zpěváčci z benešovských mateřských škol a premiérově i sbor z DDM doprovázený klavíristkou Alenou Vašákovou. Přijďte si i vy zazpívat. Vstup je zdarma a koledy startují v 18 hodin.

Tvorbu nacvičí na zámku ve Vlašimi
Vlašim - Tvořivý advent mohou na vlastní oči spatřit ti, kteří ve středu 6. prosince přijdou do Muzea Podblanicka, jehož výstavní prostory jsou ve vlašimském zámku. Právě tam uvidí drátěné ozdoby a také to, jak vznikají. Podívají se také na zdobení vánočních perníčků a to vše v podání hany Řepkové. Samozřejmě si hosté budou moci právě vytvořené předměty koupit. Tvořivý advent je součástí výstavy s názvem Drátěné řemeslo, která potrvá až do 12. ledna. Vidět ji lze od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Na Štědrý den 24. prosince bude však muzeum zavřené.Český i zahraniční film obsadí kino
Benešov/Vlašim - Na zajímavý, filmový program se mohou těšit diváci ve středu 6. prosince a ve čtvrtek 7. prosince. Ve středu od 19.30 začne ve Vlašimi i v Benešově český snímek režírovaný Janem Svěrákem, pojmenovaný Po strništi bos. Film čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově. Dalším snímkem v pořadí, tedy ve čtvrtek, budou Matky na tahu o Vánocích. Promítání započne v benešovském a vlašimském kině tradičně v 19.30. Americký film je volným pokračováním příběhu o matkách Amy, Carly a Kiki. Ty se snaží si jednou za čas odpočinout od povinností, proto se vydávají na společný výlet.

Známý kouzelník rozveselí nejmenší ve votickém kině
Votice – Dětské představení Pavla Kožíška, známého českého kouzelníka, se uskuteční ve votickém kině ve čtvrtek 7. prosince od 18 hodin. Kouzelnická vánoční show pobaví nejen nejmenší diváky, ale dozajista i jejich rodiče.

Zámek rozezní koncert
Lešany – Vánoční koncert oživí freskový sál lešanského zámku v pátek 8. prosince od 19 hodin. Akci navštíví žesťové kvinteto Brass Five s uměleckým vedoucím Janem Pohořalým a sopranistka Tereza Růžičková.

Vánočně se naladí u Roškotů
Vlašim – Spolkový dům ve Vlašimi oživí v sobotu 9. prosince událost, která všechny přítomné zaručeně vánočně naladí. Program začne ve 14 hodin. Od 14.30 se představí děti z Mateřské školy Vorlina, které zazpívají vánoční koledy. Následně od 15 hodin zazní opět vánoční písně tentokrát v podání kapely Náhodná setkání. Zájemci se mohou těšit od 16 hodin i na divadelní představení pojmenované Jak kačenka Mumo prožívá Vánoce. To si připravili žáci 4. a 5. montessori třídy ze Základní školy Sídliště. Celé odpoledne bude možné navštívit i tvořivé dílny, v závěru akce bude přichystáno překvapení.