Kurz je určený pro všechny zájemce od deseti let věku. Účastníci obdrží studijní materiál zdarma, cena jedné lekce je ale 270 korun. Za to se naučí například i základy ovládání šicího stroje.

Svatý muž přijde k dětem na náměstí

Benešov – I když se i v Benešově ve středu 5. prosince po soumraku budou pohybovat oficiálně neorganizované skupinky vedené Mikulášem a doprovázené čerty a anděly, oslava svátku známého světce se odehraje i přímo na Masarykově náměstí.

Organizátorem už tradičního setkání nazvaného Benešovský Mikuláš, je Kulturní informační centrum Benešov. Oblíbené pohádkové postavy navštíví nejen benešovské děti a předají jim dárky. Program slovem doprovodí příbramská rodačka, moderátorka Bára Tlučhořová.

Ptačí krmítka vyrobí z PET lahví

Krasovice – Jak využít všudepřítomné plastové lahve vyrobené z PET, poradí organizátoři akce s názvem Adventní vyrábění. Uskuteční se v sobotu 8. prosince od 9 hodin v Domě přírody Blaníku v Krasovicích nedaleko Kondrace. Z PET lahví si účastníci vyrobí ptačí krmítka a také vánoční ozdoby.

Ale to v sobotu nebude jediná náplň programu, který připravují členové vlastníka Domu přírody Blaníku, Českého svazu ochránců přírody Vlašim. V Domě přírody Blaníku se uskuteční také zajímavé adventní soutěže a to nejen pro děti.

Advent lze prožít i v Huti František

Sázava – Advent na Františku. Právě tak se jmenuje akce, které se obdivovatelé skleněné krásy mohou zúčastnit už v sobotu 8. prosince v sázavské Huti František. Bohatý program začne v 10 hodin na návštěvu huti budou mít od té doby zájemci celých dalších osm hodin. Jarmark v Huti František je přístupný na celodenní vstupné 50 korun.

Trhy nabídnou originální zboží, možnost zdobení vánočních ozdob a perníčků, sklářské dílny i stylové občerstvení. Návštěvníci si budou moci pod dohledem mistra skláře sami vlastnoručně vyrobit horkou skleněnou kouli. V poledne bude beseda s herci nového filmu Ten, kdo tě miloval.

Adventní program na hradě v Týnci 

Týnec nad Sázavou – Za dobrovolné vstupné se mohou zájemci o vánoční tradice zúčastnit akce s názvem – Advent na hradě v Týnci. Koná se v neděli 9. prosince od 14 hodin. Na Nádvoří Adama Hodějovského naplánoval pořadatel, Muzeum Týnec nad Sázavou, minitržiště, výstavu umělců Posázaví a dílny pro děti.

Ve tři hodiny odpoledne pobaví především děti Jan Hrubec, který si pro tu příležitost připravil pohádku Vánoce aneb Cesta do Betléma. V 16.30 hodin se akce stočí k letošní oslavě výročí 700 let města. Bude totiž pokřtěn kalendáře Týnecké proměny v čase. Vyvrcholení akce přijde od 17.30 hodin. Vánoční koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové bude plný koled a vánočních písní.

Kvíz Česko - země neznámá vysílá Region

Benešovsko – Pokud rádi poznáváte zajímavá místa, nenechte si každý všední den po 13. hodině ujít populárně-naučný kvíz Česko – země neznámá ve vysílání Českého rozhlasu Region. A protože ve středu 5. prosince večer bude chodit Mikuláš, vydá se moderátorka Jana Chládková po stopách čertů.

Čeká vás tajuplný Čertův kámen s otiskem kopyt u obce Krty nebo se projdete dětskými naučnými stezkami, které vedou kolem Bludova na Šumpersku. Chybět nebudou ani soutěžní otázky spojené s každým navštíveným místem. Česko – země neznámá po 13. hodině na benešovské frekvenci Českého rozhlasu Region 99 FM.