Úřad pak v úterý 11. září, po přezkoumání podkladů a v rámci zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury, žádost o stavební povolení posvětil. V rámci stavby investora, ŘSD, čeká nejen vybudování samotného křížení, ale také propojení silnice I/3 se silnicí v Křižíkově ulici, protihluková stěna, rekultivace okolí a vegetační úpravy.

Kvůli stavbě křížení uzavřou silnici kolem Mariánovic

Benešov - Úplná uzavírka silnice III/1103 vedoucí kolem továrního komplexu u Černého lesa a Mariánovic do benešovské Křižíkovy ulice čeká na záměr roku motoristy. Uzavírku stometrového úseku způsobí od pondělí 17. září do soboty 15. prosince výstavba okružní křižovatky Mariánovice západ. Obousměrná objízdná trasa pro všechna vozidla dlouhá přes šest kilometrů povede benešovskými ulicemi Černoleská, Hráského, Táborská, Nádražní, Konopišťská, Ke Stadionu, Jana Nohy a Křižíkova. Kvůli zavírce dojde také k omezení městské autobusové dopravy a vyřazení zastávky Benešov Mariánovice.

Benešáci slavili na Slovensku

Benešov - Při příležitosti 80 let od založení města Partizanskeho navštívila toto partnerské město Benešova delegace z benešovské radnice. Vedl ji místostarosta Jiří Švadlena a s sebou na východ vzal i vedoucí tří odborů úřadu.

Při veřejné schůzi promluví znovu i o dotacích na studny

Týnec nad Sázavou - Při další veřejné schůzi, která se ve velké zasedačce městského úřadu koná v pondělí 17. září od 16 hodin, projednají komunální politici například i odpis nevymahatelných pohledávek. Na pořadu dne budou i odměny komisí a výborů nebo projednávání strategických dokumentů a akční plán města pro příští rok. Mluvit se bude znovu také o dotacích na vrtání studní nebo o udělování ocenění Významný občan města.