Soud projedná dva roky starý incident. „V rozbahněném prostoru jezdil bezhlavě, riskantně a bezohledně. Za použití klaksonu najížděl do koní, kdy do nich dokonce při zběsilé jízdě vozidlem narazil,“ popsala u soudu státní zástupkyně Jana Sůsová. Incident někteří jeho účastníci natočili na mobil.

Radnice zveřejnila údaje o sledování schůze zastupitelů

Benešov – Zatím jen omezené povědomí má veřejnost o živých videopřenosech schůzí benešovského zastupitelstva. Aby ne, vždyť se uskutečnil jen jeden jediný. Při premiéře počínání komunálních politiků v sále KD Karlov sledovalo v průměru 25 diváků. Zajímavé, i když zcela logické je, že na začátku schůze se k internetovému přenosu připojilo nejméně lidí – sedm.

Postupem času se přidávali další a další diváci, i když graf, který zveřejnil benešovský web ukazuje, že ne všichni u monitoru vydrželi celé dvě hodiny trvání schůze. Maximální počet připojených diváků v jeden okamžik byl 46. Zajímavé je i to, že nejvíce připojení bylo kromě Benešova z Prahy, okresu Praha-východ a Kolína.

Vlašimští politici zasednou v Kulturním domě Blaník

Vlašim – Další veřejnou schůzi vlašimských politiků mohou obyvatelé města sledovat v sále Kulturního domu Blaník v pondělí 29. dubna. Jejich schůze začne ve čtyři odpoledne a kromě procedurálních záležitostí projednají také obecně závazné vyhlášky o regulaci míst k provozování sázkových her, o místním poplatku ze vstupného, o místním poplatku z ubytovací kapacity a také o místním poplatku ze psů.

Zastupitelé proberou také finanční záležitosti města, majetkoprávní úkony a organizační věci. Na závěr dostanou prostor k dotazům, podnětům a připomínkám nejen zastupitelé, ale také přítomní obyvatelé města Vlašimi.

V nemocnici otevřou další opravenou část ústavu

Benešov – Další z celkem pěti pater pavilonu u staré nemocniční brány v Máchově ulici se dočkalo rekonstrukce. Pacienty Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov tak vyšetří lékaři v nově zrekonstruovaných prostorách ambulance a také Endoskopického centra. Jejich slavnostní otevření je naplánováno na středu 24. dubna.

Rekonstrukce interní ambulance a endoskopie je součástí obnovy pracovišť v celém panelovém pavilonu, který vyjde na celkem 66 milionů korun. V další fázi rekonstrukce dojde i na další patra. Dětské oddělení v nejvyšším poschodí prošlo rekonstrukcí teprve nedávno, a tak ho další práce už omezovat nebudou.

Lajnování vyžene automobily z centra města

Benešov – S přechodnou úpravou provozu v podobě dočasného zákazu zastavení silničních vozidel se budou muset v polovině května vyrovnávat řidiči zvyklí parkovat v ulicích kolem centra Benešova. Od neděle 12. do neděle 19. května tam budou pracovníci specializované firmy na vozovku nanášet barvu při obnově a vyhotovování nového vodorovného dopravního značení.

Lajnování se bude týkat silnic v ulicích Villaniho, Na Karlově, Jana Švermy a vnitrobloku ulice Nová Pražská. Silniční správní úřad Benešov, který má administraci záležitosti na starosti, informaci o lajnování zveřejnil na úřední desce, jako návrh. S ním se zájemci mohou seznámit na Městském úřadu v Benešově.

V Čechticích zastaví dopravu kvůli pouti svatého Jakuba

Čechtice – Úplná uzavírka silnic druhé třídy číslo 112 a 150 v prostoru náměstí v Čechticích, může už příští neděli 28. dubna překvapit některé motoristy. Provoz na obou komunikacích utichne uvedený den od 6 do 18 hodin. Důvodem stanovení přechodné úpravy provozu je pořádání Svatojakubské pouti.