Rozpočet města dozná změn
Benešov – Letos celkově už pátou úpravu rozpočtů schválili komunální politici. Příjmy města se zvýšily o 6,1 milionu korun díky výherním automatům. „Mírně byl upraven i rozpočet příjmů u správních poplatků a pokut, a to dle skutečného výběru a odhadu do konce roku,“ připomněla Hana Zieglerová z Odboru ekonomiky MěÚ Benešov. O 8,7 milionu vzrostly provozní výdaje. Táborská kasárna se na tom podílela 2,7 miliony, Odbor rozvoje města pak milionem. V úpravě je i úspora za demolice budov v kasárnách o 2 miliony. Způsobil to ale přesunem peněz do roku 2018.

Vánoční písně si zanotují také s rozhlasem
Benešovsko – Ve středu 13. prosince se koná akce Česko zpívá koledy. Zpívá doslova celá republika. Koledy si můžete zazpívat také s Českým rozhlasem Region, který v Praze a středních Čechách naladíte na frekvenci 100,7 FM. V 18 hodin bude živě přenášet zpívání koled ze Staroměstského náměstí v Praze. Speciální vysílání bude pokračovat i po skončení akce Česko zpívá koledy. Po 20. hodině Region živě odvysílá ze Staroměstského náměstí pořad Kontakt, jehož hostem bude historička Valburga Vavřinová. Tématem budou vánoční zvyky a tradice. Po 21. hodině si pak budete moci poslechnout, jak se zpívaly koledy v jednotlivých regionech Česka.V divadle se budou bavit o odpadu a placení za něj
Benešov – V divadelním sále Na Poště se koná letos poslední jednání benešovského zastupitelstva. Startuje ve středu 13. prosince v 18 hodin a na programu je celkem pětadvacet bodů. Mimo jiných se bude znovu hovořit také o úpravě letošního rozpočtu. Bude už šesté v pořadí. Předsedající předloží také návrh na schválení pravidel rozpočtového provizoria na rok 2018. Komunální politici projednají rovněž návrh na zrušení Fondu obnovy majetku města Benešov. Bavit se budou také o vydání obecně závazné vyhlášky týkající se stanovení systému nakládání s komunálním odpadem a také o místních poplatcích za jeho ukládání.

Lucie Černíková a Standa Hložek přijedou do Vlašimi
Vlašim – Herečka a zpěvačka Lucie Černíková a zpěvák Standa Hložek společně zavítají do Vlašimi ve čtvrtek 14. prosince od 16 do 19 hodin, aby si se zájemci zazpívali i popovídali. V rámci předvánočního Adventního setkání na Husově náměstí si přítomní budou moci užít také zpívání koled s Dětským domovem Racek, vystoupení dua Nenáhlová a Kuklíková pod vedením Lukáše Vilimovského i představení ZŠ Chotýšany.

Netradiční trh mají ve dvoře
Benešov - Ve Dvoře v benešovské Pražské ulici se ve středu 13. prosince od 14 hodin uskuteční netradiční vánoční jarmark. Sociální projekt zaměřený na děti i dospělé nabízí po dobu konání akce nejen dětský koutek, pískoviště, trampolínu, občerstvení, ale také divadlo, hudbu, film a další druhy zábavy. Jedná se o další z řady akcí, které připravuje každý měsíc kolektiv Cirgusu. Ten si do Dvoru naposledy pozval nevidomého harmonikáře, pro příchozí otevřel dílničky pro dospělé a jejich děti a přichystal také ohnivé vystoupení. Nechyběly ani ochutnávky dobrot.

Ondřej Havelka zazpívá s Melody Makers
Benešov – Vánoční překvapení Ondřeje Havelky a Melody Makers se uskuteční ve středu 13. prosince od 19.30 v benešovském Kulturním domě Karlov. Programem oslaví Ondřej Havelka se svým uskupením sto let od od první jazzové nahrávky.