VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Rozpočet města dozná změn

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

13.12.2017
SDÍLEJ:

Peníze. Ilustrační foto. Foto: ČTK/ Petr Švancara

Rozpočet města dozná změn
Benešov – Letos celkově už pátou úpravu rozpočtů schválili komunální politici. Příjmy města se zvýšily o 6,1 milionu korun díky výherním automatům. „Mírně byl upraven i rozpočet příjmů u správních poplatků a pokut, a to dle skutečného výběru a odhadu do konce roku,“ připomněla Hana Zieglerová z Odboru ekonomiky MěÚ Benešov. O 8,7 milionu vzrostly provozní výdaje. Táborská kasárna se na tom podílela 2,7 miliony, Odbor rozvoje města pak milionem. V úpravě je i úspora za demolice budov v kasárnách o 2 miliony. Způsobil to ale přesunem peněz do roku 2018.

Vánoční písně si zanotují také s rozhlasem
Benešovsko – Ve středu 13. prosince se koná akce Česko zpívá koledy. Zpívá doslova celá republika. Koledy si můžete zazpívat také s Českým rozhlasem Region, který v Praze a středních Čechách naladíte na frekvenci 100,7 FM. V 18 hodin bude živě přenášet zpívání koled ze Staroměstského náměstí v Praze. Speciální vysílání bude pokračovat i po skončení akce Česko zpívá koledy. Po 20. hodině Region živě odvysílá ze Staroměstského náměstí pořad Kontakt, jehož hostem bude historička Valburga Vavřinová. Tématem budou vánoční zvyky a tradice. Po 21. hodině si pak budete moci poslechnout, jak se zpívaly koledy v jednotlivých regionech Česka.V divadle se budou bavit o odpadu a placení za něj
Benešov – V divadelním sále Na Poště se koná letos poslední jednání benešovského zastupitelstva. Startuje ve středu 13. prosince v 18 hodin a na programu je celkem pětadvacet bodů. Mimo jiných se bude znovu hovořit také o úpravě letošního rozpočtu. Bude už šesté v pořadí. Předsedající předloží také návrh na schválení pravidel rozpočtového provizoria na rok 2018. Komunální politici projednají rovněž návrh na zrušení Fondu obnovy majetku města Benešov. Bavit se budou také o vydání obecně závazné vyhlášky týkající se stanovení systému nakládání s komunálním odpadem a také o místních poplatcích za jeho ukládání.

Lucie Černíková a Standa Hložek přijedou do Vlašimi
Vlašim – Herečka a zpěvačka Lucie Černíková a zpěvák Standa Hložek společně zavítají do Vlašimi ve čtvrtek 14. prosince od 16 do 19 hodin, aby si se zájemci zazpívali i popovídali. V rámci předvánočního Adventního setkání na Husově náměstí si přítomní budou moci užít také zpívání koled s Dětským domovem Racek, vystoupení dua Nenáhlová a Kuklíková pod vedením Lukáše Vilimovského i představení ZŠ Chotýšany.

Netradiční trh mají ve dvoře
Benešov - Ve Dvoře v benešovské Pražské ulici se ve středu 13. prosince od 14 hodin uskuteční netradiční vánoční jarmark. Sociální projekt zaměřený na děti i dospělé nabízí po dobu konání akce nejen dětský koutek, pískoviště, trampolínu, občerstvení, ale také divadlo, hudbu, film a další druhy zábavy. Jedná se o další z řady akcí, které připravuje každý měsíc kolektiv Cirgusu. Ten si do Dvoru naposledy pozval nevidomého harmonikáře, pro příchozí otevřel dílničky pro dospělé a jejich děti a přichystal také ohnivé vystoupení. Nechyběly ani ochutnávky dobrot.

Ondřej Havelka zazpívá s Melody Makers
Benešov – Vánoční překvapení Ondřeje Havelky a Melody Makers se uskuteční ve středu 13. prosince od 19.30 v benešovském Kulturním domě Karlov. Programem oslaví Ondřej Havelka se svým uskupením sto let od od první jazzové nahrávky.

Autor: Zdeněk Kellner

13.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pětice dam z Kalabis Quintetu zahraje koncert ve vlašimském zámku.

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Dlouho očekávaná a potřebná rekonstrukce porodního oddělení a lůžkového oddělení intermediální a pooperační v kolínské nemocnici patří pro letošní rok k našim investičním prioritám.

Kolínskou porodnici má vrátit do Evropy nákladná rekonstrukce

Ve středu v Deníku: prvňáci ze ZŠ Miličín, Olbramovice a Vrchotovy Janovice

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Louňovice p. Blaníkem a ZŠ Čechtice.

Děti Babiše se vyvlékají z kauzy Čapí hnízdo. Vymlouvají se na zdraví

Děti premiéra Andreje Babiše zaslaly policii lékařské posudky, podle nichž se nemohou účastnit trestního řízení v kauze Čapí hnízdo. Jsou obviněni z toho, že svému otci pomáhali zakrýt dotační podvod. Policie nyní hodlá nechat jejich zdravotní stav přezkoumat. Informoval o tom server Neovlivní.cz.

AKTUALIZOVÁNO

Vyjmutí Čapího hnízda z evropského financování Středočeši nepodpořili

Střední Čechy – Ne, ne – a ještě jednou ne. Takový výsledek přineslo v úterý hlasování členů Výboru Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy o třech návrzích na usnesení, z nichž dvě byla sledována s mimořádnou pozorností médií. Týkala se totiž dotace pro multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo. Dotace dlouhodobě spojované s pochybnostmi, podezřením a dohadováním, zda se nynější premiér Andrej Babiš (ANO) a lidé kolem něj v minulosti nedostali k padesátimilionovému příspěvku (1 965 076,55 eura) na budování „farmy“ na Benešovsku podvodem. Věc stále zůstává v šetření pražských kriminalistů.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>