Pohovoří o Mikuláši Trčkovi z Lípy
Vlašim – Přednáška Roberta Šimůnka z Historický ústavu Akademie věd ČR přiláká v úterý 13. března do Muzea Podblanicka ve vlašimském zámku příznivce středověku. Přednášející vědec pohovoří o životě a působení Mikuláše Trčky z Lípy, který zemřel v roce 1516. „Mikuláš patřil k významným představitelům rodu, v jehož držení bylo vlašimské panství od roku 1442,“ připomněl Jindřich Nusek, historik z Muzea Podblanicka a organizátor cyklu přednášek. Právě vystoupením Roberta Šimůnka je pokračováním cyklu odborných přednášek, kterého se v Muzeu Podblanicka účastní pracovníci Akademie věd ČR a který je letos zaměřen na výročí 700 let Vlašimi a vzniku ČSR.

V Sázavě rozkopou dvě ulice
Sázava – Kvůli zajištění výstavby inženýrských sítí si budou muset motoristé ze Sázavy zvyknout v jedné z jeho částí na přechodnou úpravu tamního silničního provozu. Týkat se bude místních komunikací v Martinské ulici a také v ulici Na Závrtku. Uzavírka bude označena mobilním dopravním značení z něhož se motoristé dozví že bude platit od neděle 1. dubna do poloviny velkých prázdnin, úterý 31. července.

Žáci se bavili o kyberšikaně
Benešov – Přednášku o kybernetické prostředí a hrozbě v něm měli žáci 7. a 8. třídy ze Základní školy Na Karlově. Přednášejícím byl Stanislav Znor z oddělení analytiky a kybernetické kriminality Policie České republiky.