Ostatní řidiče na to upozorní značka doplněná textem. Důvodem opatření jsou stavební úpravy v sídlišti Pražská.

Lidé nahlédnou do učeben týnecké školy

Týnec nad Sázavou - Po pětapadesáti letech se v týnecké základní školy v Komenského ulici zase něco změnilo. Přibyl tam takzvaný spojovací krček, tedy propojení mezi dolním a horním pavilonem. Postavené byly už v roce 1963. Teď, po dostavbě krčku a také zbrusu nové tělocvičny, si obě stavby bude moci prohlédnout také veřejnost. Den otevřených dveří v týnecké ZŠ je na pořadu čtvrtek 4. října mezi 14 a 19 hodinou.

Mateřinka na Spořilově je stavbou roku

Benešov - V rámci Středočeského kraje si titul Stavba roku 2018 podle organizátorů podniku, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, nejvíce zasloužila novostavba Mateřské školy Úsměv na benešovském sídlišti Spořilov II. Soutěž pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje si kromě uvedené hlavní ceny odnesla také zvláštní cenu hejtmanky Jaroslavy Jermanové Pokorné, která je současně také radní města Benešova.

Stavby přihlášené do soutěže posuzovala odborná a nezávislá sedmičlenná porota, která v letních měsících všechny stavby navštívila. Vybírala při tom ze 13 projektů. Na internetu se do hlasování zapojila i veřejnost.