Za relaxací lze jít i do Rajského dvora ve votickém klášteře
Votice – I když v Česku panuje neobvyklé sucho, trávník uprostřed kláštera sv. Františka z Assisi se zelená, až to někomu může přijít divné. Podivné to ale není. Trávník je nový, navíc i ve vedrech dostatečně zalévaný. V rajském dvoře, jak se místo říká, nechybí ani tekoucí voda. Zurčí v designovém korytě. Rekonstrukce západního křídla a rajského dvora je jednou z částí celkové rekonstrukce kláštera o níž se město Votice snaží od roku 2012, kdy objekt odkoupilo. A tak v prvním patře kláštera probíhají dokončovací práce stejně tak jako v přízemí, kde se chystá zpřístupnění muzea kolektivizace. Projekt spolufinancuje z 90 procent Regionální operační program EU. Polovinu uznatelných nákladů dá Ministerstvo kultury na muzeum kolektivizace. (zkl)

Příměstský tábor ožije v Pyšelích
Pyšely - Letní táboření s muzikou. To je titul akce pro děti, které se mohou zúčastnit malí od 4 do 9 let v Pyšelích. Akci pořádá od 20. do 24. srpna školka Cvrček. Díky ní si při akci zahrají zpívanou pohádku a seznámí se s notami. Děti si také vyzkouší hru na klavír, flétnu, housle, triangl, hoboj a jiné nástroje. Samozřejmě nebude chybět zpěv a tanec nebo naslouchání přírody. Pomocí hudebních skladeb, omalovánek se seznámí s významnými skladateli a hudebníky.  

Alenka v kraji zázraků se zjeví na Konopišti
Benešov – Velký výpravný muzikál s pohádkovým příběhem Alenka v kraji zázraků mohou děti i dospělí vidět v přírodním divadle na Konopišti v pátek 24. srpna. Muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carrolla. I v tomto příběhu ožijí hlavní postavy zachycené v Carollově geniálním díle, které, na rozdíl od jiných, nestárnou a už po třetí století nepřestávají fascinovat malé čtenáře. Alenka se opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, přemoudřelým Valibukem, potrhlým bílým a černým rytířem a především s vypočítavou, zlou i svůdnou Srdcovou královnou.