Měli by také mít alespoň základní orientaci v oblasti kultury a umět vést kolektiv. Měli by ovládat i takzvaný fundraising, což je v podstatě umění získávat podporu od druhých organizací. První výběrové řízení před nedávnem rada města zrušila, protože se do něj přihlásili jen dva adepti. Nový ředitel by se měl funkce ujmout na Nový rok 2020.

Votický úřad je otevřený i v sobotu

Pondělí, úterý a středa a mimořádně i sobota 21. září. Tak je pro obyvatele města přístupný Městský úřad ve Voticích. Jeho pracovníci v rámci akce Otevřená radnice přijmou klienty už v 8 hodin. Přístupní pak budou do 11 hodin. Během té doby vyhoví obyvatelům města pracovníci všech odborů městského úřadu. Votická radnice se k akci Otevřený úřad připojí znovu v sobotu 19. října a letos naposledy i 23. listopadu. Během letoška tak budou mít úředníci celkem osm pracovních sobot.

Oprava zavře silnici II/107 v Čakovicích

Kvůli opravě necelého půlkilometru vozovky silnice II/107 neprojedou ode dneška motoristé z Čakovic do Kamenice v okrese Praha východ. Středočeským krajem najatí cestáři opraví silnici od čakovické křižovatky na Krhanice po prudkou zatáčku v centru Čakovic, osazenou zrcadlem. Motoristy odvede na objízdnou trasu přes Dařbož a Babice a dále na starou benešovskou silnici s označením II/603, dopravní značení. Cestou od Týnce či Krhanic do Kamenice řidiči po objížďce najedou o zhruba tři kilometry více a to až do ukončení prací v pátek 27. září.

Votice oznámily koeficienty daně

Obecně závaznou vyhlášku o stanovení koeficientu pro výpočet daně z nemovitostí vydalo město Votice. Zastupitelé stanovili koeficient, kterým se násobí základní sazba daně podle polohy. V části města v rozsahu katastrálního území Votic je koeficient pro výpočet daně z pozemků i staveb 1,6. V části katastrálního území Budenína, Hor u Votic, Beztahova, Hostišova a Martinic u Votic pak bude koeficient u obou typů nemovitostí 1. Zastupitelé současně zrušili také starou vyhlášku z 16. dubna 1997.

V Divišově postaví a vyznačí novou obytnou zónu

Místní úprava provozu s umístěním svislého a vodorovného dopravního značení v souvislosti se stavbou nové obytné zóny mezi ulicemi Závodní a Na Sídlišti čeká na motoristy v Divišově. Nově vzniklá komunikace bude jednosměrná a vozidla se do ní dostanou jen z ulice Na Sídlišti. V Závodní ulici přibudou značky zakazující odbočení na novou komunikaci.

ČEZ vyzývá k prořezu větví

Také letos před zimou upozorňuje ČEZ majitele pozemků, přes které vedou vzduchem dráty distribuční soustavy, aby začali s příchodem vegetačního klidu s prořezáváním větví ohrožujících vedení elektřiny. Pokud do pátku 15. listopadu budou větve zasahovat do vedení, je ČEZ oprávněn učinit nápravu.