„Bohužel, městský úřad nemá v současné době dostačující finanční, materiální, ani personální podmínky pro to, aby bezplatné právní poradenství poskytoval,“ upozornila právnička z benesovského městského úřadu Pavla Pilátová. Poptávané služby ale poskytuje řada organizací, které se právě bezplatnému právnímu poradenství věnují. Jejich adresy a kontakty lze najít na webu.

Kvůli kácení stromů řidiči neprojedou

Týnec nad Sázavou – Na úplnou uzavírku krajské silnice III/10513 z Týnce do Podělus, k níž dojde následující, povelikonoční víkend 27. a 28. dubna, by se už nyní měli připravit motoristé. K přechodné úpravě provozu přistoupilo město Týnec nad Sázavou kvůli zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v souvislosti s kácením stromů v blízkosti komunikace.

Návrh úpravy provozu odsouhlasila na žádost investora také Policie ČR. Důvodem kácení je příprava na stavbu chodníku. Uzavírka bude dlouhá sice jen zhruba 800 metrů, ale objízdná trasa bude o dost delší. Povede z Týnce přes Chrást nad Sázavou, Krhanice, Lešany a Břežany a řidiči nejedou 11 kilometrů.

Obyvatelé z Neveklovska zůstanou bez proudu

Neveklovsko – Také rozvodnou síť elektřiny na Neveklovsku čeká brzy její pravidelná údržba. Už zítra, tedy ve středu 17. dubna, energetici z ČEZ Distribuce kvůli tomu plánovaně přeruší dodávku proudu a to od 8 do 15 hodin nejen v části samotného Neveklova, ale také v Oušticích a nedaleké osadě Lipce. Bez elektřiny se dočasně budou muset obejít ve čtvrtek 25. dubna od 8.30 do 15.30 hodin také odběratelé z Jablonné nad Vltavou.