Šestice radních žádost posvětila stejně, jako žádost trenérky benešovských mažoretek Martiny Procházkové. Ta žádala o záštitu pro Oblastní kolo národního šampionátu mažoretek, které se v Benešově uskuteční v sobotu 12. května. Před oběma zmiňovanými body se radní domluvili i na pravidlech pro udělování záštity města nebo jeho starosty.

Stavbu chodníku do Podělus zahájí dřevorubci

Podělusy – Pouze po silnici od Chleb nebo Břežan se v sobotu 27. dubna dostanou motoristé do Podělus, obce pod správou města Týnce nad Sázavou. Právě ten den u krajské silnice III/10513 začnou dřevorubci s kácením stromů, aby tak vytvořili prostor pro stavbu chodníku z Týnce do Podělus. Uzavírka silnice začne už v 7 hodin ráno a potrvá až do 18 hodin v neděli 28. dubna. Motoristé, kteří jsou zvyklí projíždět Podělusy do Týnce a dále do Benešova budou muset jet objížďkou přes Lešany a Krhanice. Cestu přes Václavice uzavírá dlouhodobě havarijní stav hráze rybníka u Dunávic a betonové svodidla položená na vozovku.

V Benešově vystoupí umělci ze zemí Visegradské čtyřky

Benešov – Celkem 35 tisíc korun získala jako podporu z grantového fondu města benešovská Základní umělecká škola Josefa Suka na uspořádání Festivalu uměleckých škol zemí Visegradské čtyřky. Rozhodli o tom radní města. Penězi benešovská základní umělecká škola uhradí dopravu na kulturní akce, výrobu vstupenek, nechá zhotovit jednotná trička, zajistí květinovou výzdobu, nakoupí poháry a další materiální vybavení, které bude pro uvedenou přehlídku potřeba. „festival se v Benešově uskuteční 31. května,“ uvedl ředitel ZUŠ Josefa Suka Benešov, Václav Turek.

Rekonstrukce vodovodní sítě zastaví auta v ulicích Týnce

Týnec nad Sázavou – Až do poloviny letoška se musí obrnit trpělivostí řidiči, kteří by chtěli využít k cestování některé ulice města. Celkem se to bude týkat tří týneckých ulic – U Janovického potoka, Lipové a Růžové. Právě v prvně jmenované ulici začala úplná uzavírka tamní silnice už v úterý a potrvá až do 17. května. Kvůli bezpečnosti a plynulosti silničního provozu dojde k uzavírce také ulice Lipové a to v rámci II. etapy prací od 20. května do 7. června. Závěrečná etapa rekonstrukce vodovodní sítě města odstartuje v Růžové ulici 10. června a potrvá až do 31. července.