Omezení a to také do prvního srpnového pátku, tentokrát kvůli technickým problémům, se týká také otevírací doby přepážky technika na registru vozidel MěÚ Benešov. Tato přepážka je však z uvedených důvodů zcela mimo provoz.

Hostem Xavera je tentokrát František Nedvěd

Benešovsko – Každý všední den po 13. hodině patří ve vysílání Českého rozhlasu Region rozhovoru Luboše Xavera Veselého se známou osobností. V pořadu Xaver a host přivítá ve středu 31. července moderátor zpěváka Františka Nedvěda. Narodil se v roce 1947 a patří k nejvýznamnějším osobnostem českého country, folku a trampské písně. Na Strahov kvůli jeho hudbě přišlo v roce 1996 přes 70 tisíc lidí. Živě vysílaný rozhovor i jeho reprízu po 20. hodině naladíte na frekvenci 99 FM.

Kvůli posázavské žule prodlouží pokládku kabelu v Chrástu nad Sázavou

Chrást nad Sázavou – Návrh stavebníka na prodloužení přechodné úpravy provozu na chrástecké silnici II/106 z Týnce nad Sázavou do Krhanic, odsouhlasil v pondělí 29. července po schválení Policií ČR Silniční správní úřad Benešov. U silnice v současnosti probíhá pokládka kabelu vysokého napětí a stavebník, firma Ekmoz Czech při výkopových pracích narazila na skalní podloží. Nový, prodloužený termín dokončení akce a s ním trvající přechodná úprava provozu, je stanovený na 15. srpna. Na práce na silnici upozorňují řidiče přenosné dopravní značky, které mají zajistit bezpečnost a plynulosti silničního provozu.

Na náměstí zapěje Skety

Benešov – Šestičlenné vokální jazzové těleso Skety, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, zahraje ve čtvrtek 8. srpna od 20 hodin na Masarykově náměstí v Benešově a to zcela zdarma. Hlásí se k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouvají tam, kde by to mnozí nečekali a vytváří tak svůj osobitý zvuk i styl. Kromě interpretací přejatých skladeb se zabývají též výraznou autorskou tvorbou.