Do ulice Emanuela Rádla auta vjedou až v půli měsíce

Benešov – Do poloviny prvního prázdninového měsíce, konkrétně do 14. července, auta neprojedou do severní části ulice Emanuela Rádla. Město Benešov tam prodlužuje zpevněný úsek vozovky. Průjezd křižovatkou s ulicí Hejtmánkovou je i nadále možný. Pro příjezd do uzavřené části ulice není stanovena žádná objízdná trasa.

Chodci by si měli dát pozor ve Velíšské a Zámecké ulici

Vlašim – Rekonstrukce dvou ulic, Velíšské a Zámecké, má zvýšit bezpečnost chodců v těchto částech Vlašimi. Kvůli tomu investor, město Vlašim, požádalo stavební úřad o společné projednávání územního a stavebního řízení. Úřad zastupující stát kvůli tomu oznámil zahájení obou procesů. V rámci stavby budou upraveny komunikace v délce téměř 600 metrů a šířce 6,5 metru. Chodníky budou široké nejméně 1,5 metru.

Nevidomí a slabozrací se plavili v Praze po Vltavě

Benešov – Zájezd do Prahy, jehož součástí byla i vyhlídková plavba po Vltavě a odpolední návštěva obory a letohrádku Hvězda, zorganizovala pro své členy benešovská oblastní odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Ta obdobné výlety organizuje každý měsíc. Členové se při setkáních dozvídají novinky, které organizaci potkaly, ale získávají při nich i přehled o nových kompenzačních pomůckách. „Zájezd do Prahy byl velice dobře a pečlivě zorganizován, počasí bylo pěkné a celý výlet se vydařil. Zásluhu na tom má především manželé Majtaníkovi a paní Vaněčková, kteří zájezd naplánovali a připravili,“ pochválila Jana Kořínková z Miličína, která se zájezdu do českého hlavního města zúčastnila s manželem.