Muzeum umění a designu se do půli toku vrátí k normálu

Benešov – Nenormální stav, který panuje v benešovském Muzeu umění a designu od začátku loňska, by se měl ve druhé polovině roku vrátit do stavu běžného. Příspěvkové organizaci města by k tomu měl pomoci nově jmenovaný ředitel či ředitelka. Kvůli tomu město vyhlásilo výběrové řízení na tento post.

Uchazeči se k němu musí přihlásit do 14. června. Musí to být vysokoškoláci, mít znalost zákonů a právní, ekonomické a personální problematiky příspěvkových organizací. Měli by mít také nejméně tři roky praxe v řízení příspěvkové organizace, být bezúhonní a a ovládat by měli nejméně jeden světový jazyk.

Cestování k dálnici D1 potrvá kvůli minulé zimě o něco déle

Divišovsko – S delší dobou jízdy by měli počítat od pondělí 27. do pátku 31. května řidiči, kteří po silnici II/111 směřují od Struhařova přes Divišov k dálnici D1. Mezi křižovatkami na Třebešice a Litichovice cestáři v rámci údržby opraví následky poslední zimy. Dopravu v uzavřeném 1400 metrů dlouhém úseku usměrní semafory.

Bystřice má nový územní plán


Bystřice – Nový územní plán vydalo město na základě usnesení zastupitelstva. Vydání ÚP se týká všech pozemků a staveb ve správním obvodu města, tedy nejen katastrálního území samotné Bystřice. Řídit se jím musejí i v Líšně, Nesvačilech, Jírovicích, Tvoršovicích, Jinošicích, Božkovicích, Drachkově, Kobylí a Ouběnicích.

V Českém Šternberku auta nepostojí


Český Šternberk – Kvůli zajištění bezpečnosti u náhradní autobusové zastávky odsouhlasila Policie ČR zákaz zastavení na okraji silnice II/111 u křižovatky s místní komunikací směr vlaková stanice Český Šternberk. Omezení potrvá od 17. do 21. června.