Při akci Česko zpívá koledy měl premiéru sbor DDM
Benešov – Tak velký sbor, který se sešel ve středu 13. prosince podvečer v aule gymnázia při akci Česko zpívá koledy, k této příležitosti dosud nevystupoval. Základ tvořili členové Pěveckého sboru Gymnázia Benešov, které doprovodily děti z benešovských MŠ Berušky a Na Karlově. Vůbec poprvé u zpívání koled byl a vlastně vůbec první veřejné vystoupení měl při koledách také nový sbor Domu dětí a mládeže Benešov vedený Alenou Vašákovou. První samostatný koncert sboru můžete navštívit ve středu 3. ledna od 18 hodin v sále Českobratrské církve evangelické v Husově ulici v Benešově. Při koncertu zahraje také flétnový soubor DDM vedený Petrou Křišťálovou.

Protidrogová prevence stála letos víc, než se počítalo
Benešov – Program protidrogové prevence města Benešova v letošním roce skončil a jeho realizátoři předložili závěrečnou vyhodnocující zprávu. Pro letošek program počítal s utracením nejvýše 100 tisíc korun, ale ve skutečnosti na realizaci klíčových aktivit bylo zapotřebí celkově přes 120 tisíc korun. „Byl proto zadán požadavek v rámci rozpočtového opatření města,“ uvedla k tomu Andrea Košanová, místní protidrogová koordinátorka.

Inovovali pravidla o odpadech
Benešov – Tři a půl roku starou vyhlášku popisující správný postup shromažďování, sběru, přepravě, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území Benešova inovovali při svém letos posledním jednání zastupitelé města. Jedná se sice jen o zdánlivě kosmetické změny, ale z právního pohledu nejspíš hodně důležité. V textu se například mění slovo nemovitost na slovo budova. Také slovo občané nahrazuje nové, vlastníci. Přibyl ale také celý odstavec, který se zabývá umístěním sběrných nádob a upřesňuje i některou další terminologii s tím spojenou.Město požádalo o dotaci na parkovací dům v Nádražní
Benešov – O finanční podporu na stavbu nového parkovacího domu v Nádražní ulici požádalo město Benešov na Ministerstvu pro místní rozvoj. „Žádost do Integrovaného regionálního operačního programu do 9. výzvy ITI – Praha – Střední Čechy na dopravní terminály a parkovací systémy odešla na začátku prosince,“ potvrdila Helena Kaňková, vedoucí Odbor rozvoje města a správy majetku Městského úřadu Benešov s tím, že parkovací dům poblíž nádraží bude mít celkem 181 míst pro motorová vozidla a dalších 50 míst pro jízdní kola. Bude mít tři nadzemní podlaží s možností parkování i na střeše.

Živelné stání automobilův Longenově ulici končí
Benešov – Přesně na konci roku vstoupí v platnost, tedy nabude právní moci, rozhodnutí silničního správního úřadu o nové úpravě dopravy v Longenově ulici. Na tamní poměry si stěžovali obyvatelé ulice a psal o tom i Benešovský deník. Lidem vadilo, že motoristé, převážně zaměstnanci z firem z okolí ulice, odstavovali auta i na jimi udržované trávníky v majetku města. Úprava provozu, tedy zákaz stání, se bude týkat jak ulice Longenovy, tak U Elektrárny. Ulice úřady vybaví celkem třemi zákazovými svislými značkami. Jedna bude u vjezdu k MŠ Longenova, druhá na protější straně. Třetí u parkoviště firmy ČEZ.

Pyšelské četnictvo představí při akci
Pyšely - Přednáška pojmenovaná Četnický pes Alto opět na stopě aneb povídání o četnictvu se koná v sobotu 16. prosince od 14 hodin. Ti, kteří se chtějí z úst nejpovolanějšího dozvědět, jak to s pyšelským četnictvem skutečně bylo, nechť dorazí do hasičské zbrojnice v Pyšelích. Krom této tématiky bude setkání zaměřeno i na obecné informace o četnictvu a především na informace o historii a lidech spojených s Ústavem pro chov a výcvik služebních psů četnictva v Pyšelích. Přednášku povede znalec Michal Dlouhý, který v rámci akce představí i knihu na stejné téma.

Evangelický kostel rozezní zpěvem známý pěvecký sbor
Soběhrdy – Adventní koncert oživí Evangelický kostel v Soběhrdech v sobotu 16. prosince od 18 hodin. Při akci vystoupí členky pěveckého sboru Mammas and Mammas. Přítomní tak uslyší známé i neznámé koledy různých národů. Koncert je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. 

Při vánoční besídce se zájemci naučí country tance
Čerčany – Country westernovou, vánoční besídku si pro nadšence připravilo hudební uskupení Bessoni. Akce plná zábavy se uskuteční v sobotu 16. prosince od 20 hodin v Kulturním domě v Čerčanech. Návštěvníci si na místě užijí nejen westernovou show, ale i tombolu a záhadné překvapení. V neposlední řadě bude možné si vyzkoušet zajímavou výuku country tanců. 

Řeku Sázavu sjedou vodáci tento rok naposledy
Krhanice – Místo vánočních stresů, úklidu, chřipky a chaosu si mohou milovníci vodáctví užít v sobotu 16. prosince již tradiční akci, Vánoční Sázavu. V 10.30 zahájí nadšenci start v Krhanicích nad jezem. Cíl cesty po řece bude nastaven podle počasí a vody. Vodáci tak akci zakončí buď v Pikovicích nebo v Kamenném Přívoze. 

Marie Retková, Alena Vránová i Stanislav Zindulka přijedou do Čerčan
Čerčany – Vánoční koncert nejen s Pyšnou princeznou. Tak se jmenuje hudební událost, která se koná v neděli 17. prosince od 19 hodin v čerčanském kině. Večerem provede moderátorka Marie Retková, jako hosti akci navštíví herečka Alena Vránová a herec Stanislav Zindulka. Mezi účinkujícími nebude chybět Mammas and Mammad, 5x Zavřel, Lenka a Lenka Šmídovy, Ctirad Sedláček a farář Martin Janata.