Akce, která se uskuteční na zimním stadionu ve středu 22. května od 8.30 do 15 hodin je určena sice pro děti a mládež, ale svědky jejich počínání, mohou být i rodiče. Veletrh sportovních aktivit připravila benešovská radnice a její odbor školství společně se sportovními kluby.

O tom, kde se co postaví či opraví, se dozvídají i senioři

Benešov – Sérii informačních schůzek s dříve narozenými zahájili v domě s pečovatelskou službou v ulici Marie Kudeříkové funkcionáři benešovské radnice. V tamním klubu seniorů vedení města informovalo účastníky o plánovaných investičních akcích a také o fungování města v oblasti sociální, školské, kulturní i sportovní. Nechyběla ani diskuze. Série setkání vedení města se seniory, bude pokračovat v následujících týdnech v domech s pečovatelskou službou v ulicích Tyršově, na Malém náměstí a F. V. Mareše.

Vlašim nevyužila muže jako moderátora ani jako klauna

Vlašim – Na dotaz jednoho z tazatelů odpovědělo podle zákona o svobodném přístupu k informacím vedení Vlašimi. Tazatele zajímalo, zda konkrétní, ve zveřejněném spisu neuvedená osoba pracovala pro město jako moderátor, pořadatel kulturní akce, zpěvák nebo jako klaun. V dokumentu vyřízeném Alenou Polesnou z mediálního a kulturního oddělení se také píše, že město Vlašim ani neplánovalo a neuvažovalo o využití zmiňovaných služeb od uvedené osoby, a proto s ní nemá uzavřenou ani žádnou smlouvu.