Povolení dostanou na úřadě
Sázava - Rybářský lístek si mohou zájemci ze Sázavy, Chocerad, Choratic, Ostředka, Vodsliv a Xaverova vyzvednout na sázavském úřadě. Povolení k rybolovu může mít platnost třicet dní, deset let či může být na dobu neurčitou.

Praktická lékařka nyní ordinuje ve Zvěstově
Zvěstov - Dům s pečovatelskou službou ve Zvěstově, který byl zrekonstruován během minulých dvou let a od loňského podzimu již slouží svému účelu, nyní nabízí další potřebnou služby. Od ledna přímo v budově ordinuje praktická lékařka Petra Šimonová, a to každé pondělí od 12.30 do 15 hodin.

Ilustrační foto.
Šipky beru jako sport, říká ZváraZ nových zásahových helem se radují divišovští hasiči
Divišov - Moderní zásahové helmy nově vlastní členově jednotky požární ochrany městyse Divišov. Vedení obce je zakoupilo, jelikož staré přilby byly již nevyhovující. „Část finančních nákladů na nákup přileb byla hrazena z dotačních prostředků Fondu pro jednotky požární ochrany nadace Agrofert,“ napsal na webových stránkách městyse divišovský starosta Zdeněk Pekárek.

Móda první republiky ozdobí květinovou zábavu
Sázava - Květinový ples, který se uskuteční v sobotu 13. ledna od 20 hodin v sázavském Společenském domě, se zahalí do prvorepublikového hávu. Předepsaným drescodem je totiž móda dvacátých a třicátých let devatenáctého století. Ti, kteří přijdou tématicky oblečeni a budou nejlepší, pořadatelé odmění. Součástí programu bude také dražba květinových klobouků od Kláry Vavříkové. 

Drama o utěšitelkách odehrají ochotníci z Brna
Bystřice - (Ne)chtěná zábava. Tak se jmenuje divadelní hra, kterou v bystřickém divadle U Jelena představí v sobotu 13. ledna od 19.30 brněnští ochotníci. Drama promlouvá o nepříliš známém tématu japonských utěšitelek z druhé světové války. Ale pozor, představení je do 15 let nepřístupné.

Z práce v JZD.
Jak jsme žili ve Vranově za dob Československa
ILUSTRAČNÍ FOTO: Prezidentské volby.
Zájem o volby v okrese je. Volit se bude v nemocnici, hospodě či kabinách