Za zvířátky do pohádky vyražte do Odlochovic

Odlochovice – Tradiční akce pro širokou veřejnost tentokrát nazvaná Za zvířátky do pohádky se koná v sobotu 9. června v Odlochovicích. Program v zámeckém parku odstartuje koncert kapely Poprask ve 12 hodin. Posluchači se mohou v průběhu odpoledne těšit také na Kateřinu Ševidovou se Zdeňkem Kopeckým, či Sabinu Ludányivou hudebí formaci LemRoucha. Na programu je také vystoupení mažoretek a divadelní představení ZŠ Jankov. Odvážlivci si mohou zkusit bosou turistiku nebo si pro radost něco vytvořit ve výtvarných dílnách. Akci pořádá Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice. (vrt)

Po stopách bitvy u Jankova se vydají pěší i cyklisté

Jankov – Po stopách bitvy u Jankova se vydají výletníci tuto sobotu 9. června. Osmnáctý ročník pochodu startuje od 8 do 9 hodin na jankovském náměstí. Pěší si mohou vybrat desetikilometrový či patnáctikilometrový úsek, cyklotrasa měří sedmatřicet kilometrů. Všechny trasy povedou účastníky na zajímavá místa v okolí spojená s bitvou. Po cestě je na stanovištích čeká výklad k historii bitvy od žáků jankovské základní školy, kteří budou oblečeni v dobových krojích. Od bitvy u Jankova uplyne letos 373 let. (vrt)

Nové spoje na Voticku zlepší dopravní obslužnost

Votice ─ Nová autobusová spojení budou moci od neděle 10. června využívat cestující na Voticku. Přibyl nový spoj ze Sedlčan do Vojkova-Zahrádky a ranní spoj z Votic k vlakovému nádraží, který navazuje na osobní vlak v pracovních dnech. Dále byl zaveden nový ranní spoj z Benešova přes Bystřici do Votic pro zaměstnance společnosti Nvision a upraven odjezd autobusu do Vojkova-Sledovic, aby byl přípojem na rychlík do Prahy. (vrt)

Horní patro parkovacího domu pokryje protiskluzová vrstva

Benešov – Horní patro parkovacího domu Bezručova III bude uzavřeno od pondělí 11. června. Důvodem je nanesení finální povrchu – protiskluzové vrstvy. Doba uzavření parkoviště je odhadována na dva týdny. (vrt)

Škola v Poříčí nad Sázavou staví novou počítačovou učebnu

Poříčí nad Sázavou – I včera pokračovala výstavba nové počítačové učebny v Základní škole v Poříčí nad Sázavou. Stavba byla zahájena na počátku června a potrvá do konce prázdnin, během prvních dvou týdnů výuky v novém školním roce bude vybavena nábytkem a počítači. Učebna je koncipována pro třicet žáků. Škola žádá o dotaci, samotná výstavba vyjde zhruba na 1,5 milionu korun, o něco méně bude stát vybavení učebny. „Zároveň jsme oslovili o spoluúčast okolní obce Mrač a Nespeky,“ uvedl Radim Navrátil, ředitel školy. (vrt)

Votice kultivují zeleň

Votice – Úprava dřevin probíhá v současné době na Masarykově náměstí ve Voticích. Nemocné či nevhodné dřeviny budou odstraněny a na jejich místo přijdou nové. V plánu je také založení nových květinových záhonů a obnova stávajícího mobiliáře. Votice optimalizují i síť cest podle současných průšlapů. Zeleň přijde město na 1,8 milionu, část bude proplacena z dotace Operačního fondu životního prostředí Evropské unie. (vrt)