Odborná porota zvažovala při hodnocení klady a zápory a také ekonomiku a ekologii. Letošní ročník obeslalo se svými projekty 42 soutěžících, sedmičlenná odborná porota z nich pak do hlavní soutěže poslala patnáct. Podmínkou přihlášení do soutěže bylo uvedení objektu do provozu či jeho kolaudace do konce letošního května.

Od hřbitova vjedou na hlavní silnici

Benešov - Přímo z hlavní silnice druhé třídy číslo 110, což je komunikace mezi benešovskými křižovatkami v dolních částech Vlašimské a Čechovy ulice, budou už zanedlouho auta vjíždět do ulice K Pazderně u nového městského hřbitova. Rozhodl o tom Silniční správní úřad Benešov. Ten posoudil žádost města o vydání společného povolení a schválil jeho stavební záměr. Nová místní, obousměrná, dvoupruhová, obslužná komunikace měří téměř 156 metrů a bude doplněna chodníkem širokým nejméně dva metry a veřejným osvětlením. Vozovka bude široká sedm metrů.

Rozšíří vodovod v Divišově

Divišov - Povolení k rozšíření vodovodní sítě do Závodní ulice, obdržel úřad městyse Divišov od benešovského Odboru životního prostředí. Vodoprávní úřad provedl po předložení podkladů řízení a neshledal důvody, proč Divišovským povolení nevydat. Rozšíření vodovodní sítě zlepší infrastrukturu obce zásobováním pitnou vodou.

Ukáží práci záchranářů

Benešov - Na atraktivní ukázky práce záchranářů hasičských, zdravotnických i policistů se mohou zájemci dojít podívat v sobotu 13. října na seřadiště bývalých Táborských kasáren. Při už šestém Dnu prevence do Benešova dorazí složky Integrovaného záchranného systému i se svou technikou. Akce je určena jak pro dospělé, tak děti.

Začnou kopat v Zapově ulici

Benešov - Dočasný zákaz zastavení kvůli rekonstrukci chodníků a vozovky chystá město do Zapovy ulice. Rekonstrukce se bude týkat úseku mezi křižovatkami s ulicemi Vlašimskou a Bezručovou. Práce začnou v pondělí 15. října a jejich první etapa skončí v neděli 4. listopadu. Hned následující den, tedy v pondělí 5. listopadu pak začne etapa druhá. Její ukončení plánuje město na neděli 25. listopadu.

Na nádraží zastaví legiovlak

Benešov - Také do Benešova zamíří takzvaný Legiovlak. Muzeum na kolejích se zaměřuje na československé zahraniční legie. Vlak vyrazí do řady míst celých Středních Čech a jeho dalšími zastávkami v jubilejním roce 100. výročí vzniku Československé republiky budou v říjnu vedle Benešova také Hostivice, Úvaly, Poděbrady. V den výročí vzniku republiky Praha. Na benešovském vlakové nádraží Legiovlak postojí od úterý 9. do neděle 14. října. Na všech zastávkách ho lze navštívit zdarma. Pojízdné muzeum na kolejích Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje legií za samostatný stát.

Úředníci dojedou do Chrášťan

Chrášťany - Žádost o vydání stavebního povolení na stavbu chodníku podél silnice III/10614 procházející obcí od Václavic na Soběšovice, podala obec Chrášťany. Silniční správní úřad kvůli tomu zahájil stavební řízení a na projednávání žádosti při nařídil jednání na místě. Koná se 18. října v 9 hodin.

Z havarovaného auta unikl olej

Benešovsko - K nehodě na křižovatce mezi Olbramovicemi a Voticemi došlo 5. října popoledni. Podle mluvčí policie Evy Stulíkové šlo o srážku nákladného auta s osobním. K zraněním ani ke ztrátám na životech nedošlo. "Na místo byly vyslány tři hasičské auta, protože z nákladního auta unikl olej, odhadem policie asi pět litrů." řekla mluvčí. U obou řidičů byla udělaná zkouška na alkohol v krvi s negativním výsledkem.