Tuhle novinku by z informačních zdrojů města měli obyvatelé dotčených ulic znát už nyní a vědět by proto měli i to, že na suchu zůstanou jen od 7.30 do 16 hodin. Dodavatel vody, VHS Benešov, přistaví, jako náhradu, do ulic cisterny.

Prodloužili termín dodání dokumentace

Benešov – Dodatek ke smlouvě z konce loňského října týkající se zpracování projektu potřebného k vydání stavebního povolení na stavební úpravy objektu číslo popisné 77 v ulici Na Karlově, odsouhlasili při svém jednání radní města. Uvedený objekt, známý zejména podle prodejny Atas umístěné dlouhé roky v jeho přízemí, má po přestavbě sloužit potřebám ZUŠ Josefa Suka Benešov. Radní dodatek smlouvy uzavřeli s pražskou firmou JVA architekti. První dodatek ke smlouvě, jak dokládá usnesení rady ze 17. října, obsahuje prodloužení termínu pro vypracování dokumentace do 11. října. Proč to tak je, zápis neuvádí, ani neupřesňuje.

Obědy připravují v novém konvektomatu

Benešov – Nový konvektomat, tedy přístroj, který umí kombinovat vlastnosti horkovzdušné a parní trouby a může tak připravovat suché i vlhké teplo při různých teplotách, si po předchozím souhlasu městské rady pořídila příspěvková organizace města, Školní jídelna Dukelská. Za přístroj Rational SCC 202 zaplatilo město jeho prodejci, pražské firmě Gastro Blaník CZ částku přes 917 tisíc korun včetně DPH. Radní města, kteří o tom rozhodli, schválili také financování konvektomatu. Investiční příspěvek zřizovatele je v částce 720 tisíc korun, zbytek, přes 197 tisíc korun uhradí konto fondu investic školní jídelny.

U galerie řidiči dopravní pravidla neřeší

Benešov – Motoristé, kteří přijíždějí nakupovat do nové obchodní zóny na severním okraji Benešova nazvané Galerie Červené Vršky, způsobují podle některých dalších motoristů v dopravě v této části města zmatek. „Jezdí, jak potřebují a ne právě podle značek. Nedodržují přikázaný směr jízdy,“ popsal každodenní poznatky, kdy tam dochází ke kolizním situacím motorista z nedaleké Mrače, který tudy jezdí za prací od Benešova. „Třeba u dolního výjezdu do ulice je přikázaný směr jízdy do centra Benešova, ale řidiči odbočí doleva, na Prahu a přejíždějí při tom i plnou čáru uprostřed silnice,“ dodal mračský řidič. Nákupní zóna vznikla na místě někdejší továrny Techometra.

Pohled na město Pyšely.
KRÁTCE: V Pyšelích mají starostku a místostarosty, radní ale ne
Výlov rybníka Mlýnský.
OBRAZEM: Výlov rybníka Mlýnský