„Společně s návrhem chodníku jsou řešeny také bezbariérové úpravy, zklidnění komunikace a zvýšení bezpečnosti pěších,“ potvrdila Helena Kaňková, vedoucí Odboru rozvoje města a správy majetku Městského úřadu v Benešově.

Součástí měsíc trvající stavby za 600 tisíc korunu, má být i nová podezdívka oplocení a rozšíření osvětlení. Při přípravných a projekčních pracích muselo město vypořádat majetkoprávní vztahy s vlastníkem pozemku.

V sázavské Martinské ulici zprovozní mostek později

Sázava – Uzavírka místní komunikace v sázavské Martinské ulici, kvůli opravě tamního mostku přes Dojetřický potok, potrvá déle, než město plánovalo v době zahájení prací, v polovině loňska. Dopravní opatření se dotkne také ulic Na Závrtku a V Lázních. Oznámil to Silniční správní úřad Benešov na základě žádosti navrhovatele, zhotovitelské firmy, z letošního 20. února. Prodloužená lhůta na dokončení díla, je tak nyní stanovena do 30. dubna.

V Maršovicích položí kabely nízkého napětí

Maršovice – Na přechodnou úpravu provozu na silnici číslo III/11451 v Maršovicích, narazí motoristé v uvedeném místě v období od 1. do 25. března. Důvodem opatření budou stavební práce při výstavbě nového vedení nízkého napětí, souvisejícího podvrtu silnice mezi rodinnými domy a zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Infocentrum na Masarykově náměstí má jinou pauzu

Benešov – Polední přestávku během posledních dnů z provozních důvodů upravilo Turistické informační centrum Benešov. Kromě změny přestávky ve čtvrtek a také včera, narazí turisté na uzamčené dveře infocentra na Masarykově náměstí, znovu i v pondělí25. února a to od 12 do 13 hodin.

Pojízdné kino se zastavilo přímo u Berušek

Benešov – Pojízdná kina, která čas od času, zejména v létě, dorážejí přímo za lidmi na náměstí, zůstávají i přes konkurenci dalších audiovizuálních médií, stále živá. Dokladem o tom je projekce pohádek O krtkovi, který objevoval vesmír a Polaris, pojednávající o ledním medvědovi a jeho kamarádovi tučňákovi v benešovské MŠ Berušky v Táborské ulici. Po skončení promítání si děti prohlédly večerní nebe se všemi souhvězdími a učily se je také rozpoznávat.