Pabla Nerudu představí film
Votice - Filmový klub ve Voticích pokračuje ve své činnosti i v novém roce. Zájemci se tak mohli na facebookových stránkách MKC Votice dozvědět, že dalším snímkem, který vybrali v hlasování uživatelé sociální sítě, bude ten o Pablo Nerudovi. Film pojmenovaný stručně Neruda začnou ve votickém kině promítat ve středu 3. ledna ve 20 hodin. Zfilmovaný příběh o chilském politikovi a básníkovi se odehrává v roce 1948, kdy Studená válka dosáhla i k chilským hranicím. Vše začíná tím, když senátor Pablo Neruda obviňuje vládu ze zrady Komunistické strany.

Novoroční koncert uvedou nejmenší
Benešov - Novoroční koncert pěveckého sboru Domu dětí a mládeže Benešov se koná ve středu 3. ledna od 18 hodin v benešovském Sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici. Návštěvníci si tak vyslechnou to, co se nejmenší za uplynulý rok naučili. Malí zpěváci a zpěvačky vystoupí pod vedením pedagožky, členky dechového orchestru Vranovanka a Sboru benešovských učitelek a také klavíristky Aleny Vašákové. Jako host při koncertě vystoupí flétnový soubor taktéž z benešovského domu, pojmenovaný Consort Novum, který vede Petra Křišťálová.Jak se změnilo centrum Votic, prozradí kronikářka
Votice – Pamětnické setkání s kronikářkou nad starými fotografiemi Votic se uskuteční ve čtvrtek 4. ledna od 16.30 ve votické Městské knihovně, v oddělení pro dospělé. Pod vedením místní kronikářky Jany Špačkové budou moci zájemci zavzpomínat na proměny centra města, přesněji Komenského náměstí od roku 1880 do roku 1990. Nadšenci mohou na akci donést i jiné, staré fotografie náměstí.

O jedné z nejchudších zemí Evropy si řeknou v refektáři
Votice – Při blížícím se setkání v pátek 5. ledna se zájemci dozví více o Moldavské republice, o jedné z nejchudších zemí Evropy. Přednáška, která bude doplněna tématickými fotografiemi, začne v 18 hodin v refektáři votického kláštera. Vyprávění si připravil Lukáš Nousek, který míní, že bohatství Moldavska se neskrývá v památkách či přírodních scenériích, ale především ve způsobu života místních lidí.

Zpívání bude tříkrálové
Vysoký Újezd – Tříkrálové zpívání s kapelou Pražec bude připraveno na sobotu 6. ledna od 17 hodin v kostelu Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu. V úvodu koncertu zazní krátká informace o chystaném informativním sešitu Vysoký Újezd a okolí a projektech roku 2018.