Na jarmarku nebudou nakupovat, ale směňovat
Řehovice – Historicky první řehovický trh se koná již v neděli 31. prosince od 10 hodin na návsi osady u Maršovic. Příchozí si ale zboží nenakoupí, ale naopak ho budou moci směnit za to, co si přinesou.

Silvestr si užijí pod Blaníkem
Krasovice – Dům přírody Blaníku se v neděli 31. prosince, na Silvestra, otevře veřejnosti. Od 10 hodin mohou tak dorazit ti, kteří si chtějí prohlédnout zajímavou expozici či se jen sejít s různými lidmi. Připraveno bude i malé pohoštění.

Otužilci se předvedou dvakrát
Týnec nad Sázavou/Konopiště – Silvestrovské plavání otužilců v Týnci nad Sázavou se uskuteční letos po páté, a to v neděli 31. prosince od 14 hodin vedle týneckého fotbalového hřiště v městské části Náklí. Následující den, na Nový rok, otužilci dorazí naopak ke Konopišťskému rybníku, kde od 14 hodin všem přítomným taktéž předvedou, že ledová voda není problém.

Cyklisté vyrazí na tradiční novoroční výlet. Přidejte se!
Benešov – Benešovští cyklisté se opět po roce sejdou, aby si užili společné chvíle při výletě kolem Benešova. Již tradičně, vždy na Nový rok, tak vyjedou zájemci nehledě na věk od obchodního domu Penny v Benešově v 10 hodin. Cestu mají naplánovanou kolem Konopiště a dál, přibližně se bude jednat o 20 kilometrů dlouhé trasy. Ti, kteří by si chtěli po Silvestru protáhnout svaly na kole, nechť v pondělí 1. ledna dorazí.