Vystavují malby a kresby žáků ZUŠ

Benešov – Vernisáží ve Výstavní síni Muzea umění a designu Benešov v poliklinice na Malém náměstí zahájí dnes odpoledne výstava prací žáků tříd výtvarného oboru Základní umělecké školy Josefa Suka Benešov. Ceremoniál se začne odvíjet v úterý 26. června od 17 hodin. Organizátorem je vedle Benešova a jeho Muzea umění a designu také ZUŠ Josefa Suka. Díla malých a mladých nadějných umělců si veřejnost může prohlédnout zdarma do pátku 13. července. Výstavní síň je přístupná od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu se zavírá v poledne. (zkl)

Minigolfové hřiště už začne sloužit

Kladruby – S mírným zpožděním zahájí v úterý 26. června v 15.30 hodin provoz nové minigolfové hřiště v Rehabilitačním ústavu Kladruby. To vzniklo na místě původního sportoviště, ale vzhledem k opotřebovanosti a nedostatečným rozměrům, neplnilo plnohodnotně svůj účel. Dnešního slavnostního zahájení provozu hřiště, které bude sloužit jak chodícím pacientům, tak vozíčkářům, se zúčastní také rodina Pavla Pajera ze Zbraslavic. Právě ona věnovala půl milionu korun na vznik sportoviště. Připomene to kovová plaketa umístěná na zdi spojovací chodby. (zkl)

Kvůli komunálním volbám si strany zamluvily místa

Benešov – I když se volby do obecních zastupitelstev uskuteční až 5. a 6. října, už nyní si volební subjekty na zamlouvají místa pro své propagační akce. V Benešově se předvolební mítinky uskuteční v celkem 14 termínech na dvou místech. Až na jednu výjimku se všechny budou konat u kašny na Masarykově náměstí. Klasické lákání voličů tentokrát naruší svou akcí u sokolovny ODS, která na poslední červnový pátek připravila akci Hurá na prázdniny. Tato strana bude mít celkem čtyři setkání, ČSSD dvě, STAN pět, ANO 2011 dvě a svolavatelem dalších dvou mítinků u kašny bude Pavel Dvořák. (zkl)

Turisté vyrazí do Střezimíře, připojte se

Benešov – Na výlet s Klubem českých turistů můžete vyrazit ve středu 27. června. Sraz je na vlakovém nádraží v Benešově, vlak odjíždí v 7.16 hodin do Sudoměřic, odkud se pochodníci vydají na devítikilometrovou túru po trase Starý Zámek a Borotín. Cílem jejich cesty bude Střezimíř. Její okolí je ideální pro pěší turistiku, vede zde několik turistických tras a vyhlídková trasa s výhledy do kraje. V obci se nachází kostel svatého Vojtěcha a zámek. Nádraží Střezimíř je nejvýše položeným místem na železniční trati Praha–Vídeň. Návrat je plánován v odpoledních hodinách. (jvr)

Použitý textil poslouží dál, v Poříčí mají nový kontejner

Poříčí nad Sázavou – Nový kontejner na použitý textil mohou využívat obyvatelé Poříčí nad Sázavou, nachází se na křižovatce ulic Sportovní a Protivínská. Brzy přibudou domácí kompostéry a štěpkovač dřeva za obecní traktor. (jvr)

Žáci pomalovali podchod

Sázava – Železniční podchod v Sázavě nově září všemi barvami. Rozjasnily jej šikovné ruce žáků devátého ročníku místní základní školy, kteří v rámci výtvarného projektu vytvořili vlastní díla u vchodu do podchodu a barevnou mozaikou obložili stěny. (jvr)

Prohlídkou a zádušní mší uctí památku arcivévody

Konopiště – Výročí sarajevského atentátu si ve čtvrtek 28. června připomenou na Konopišti. Prohlídkou věnovanou Františku Ferdinandovi a jeho ženě Žofii provede návštěvníky Jindřich Forejt v 16 hodin, je nutná rezervace na telefonu 317 721 366. Zádušní mši v zámecké kapli, která začne o dvě hodiny později, bude celebrovat farář Římskokatolické farnosti Benešov Marcel Timko. Čestnou stráž budou držet Městská policie Benešov, dobrovolní hasiči z Neveklova a Myslivecký spolek. (jvr)