Maršovice slaví 450 let městysu, místní sokolové se utkají s Amforou

Maršovice – Čtyřdenní oslavy zítra startují v Maršovicích, které si připominají 450 let městysem. Zahájí je koncert Spirituálu kvintet v 19 hodin v kostele, pokračovat budou v pátek otevřením výstavy o historii Mirošovic, křestem Jindrákovy kronika a vystoupením divadelního soubor Svatopluk. Na zábavnou podívanou se mohou všichni těšit v sobotu v 11.30 hodin, kdy se na fotbalovém trávníku utkají místní sokolové s klubem Amfora. Odpoledne a večer se ponese v hudebním a tanečním duchu, zahraje Vranovka, Kojan a Dudík a Galaxie. Nedělní mši v 10 hodin celebruje kardinál Dominik Duka, který poté vysvětí novou kapličku sv. Huberta. Oslavy zakončí koncertem Pavly Švestkové a Tria Grazioso v 15 hodin v kostele.

Do Vlašimi zavítá Divadlo Járy Cimrmana, sehraje kus Blaník

Vlašim – Dvě hry z pera Ladislava Smojlaka a Zdeňka Svěráka uvidí diváci tento týden ve Vlašimi.
Na prknech kulturního domu vystoupí v pátek Divadlo Járy Cimrmana s titulem s Blaník. Vstupenky na představení byly rozebrány během prvního dne prodeje. Milovníci humoru velikánů českého divadla však nemusí smutnit, o dva dny uvede Dobrovolný herecký spolek Blaníci divadelní kus Švestka. Lístky jsou stále k mání za 50 korun. Opona se rozhrne v 19 hodin. (jvr)

Děti pomalovaly staré školní lavice, budou jim dál sloužit

Votice – Nízkoprahový klub Sibiř pro děti z Votic a okolí ve spolupráci s Rodinným centrem Oříšek, daly v úterý prostor fantazii a kreativitě dětí a nechaly je pomalovat staré školní lavice. Ty teď budou sloužit oběma zařízením pro venkovní aktivity a jelikož spolu Sibiř a Oříšek sousedí, nebude problém s jejich přenášením. Na akci zavítalo jedenáct dětí. V pátek mohou zájemci se Sibiří vyrazit na bowling, účastníci se sejdou v 15.30 hodin v klubu, cena je deset korun. (jvr)

Sázavské Woskovky zvou na bosou procházku

Sázava – Komunitní organizace Woskovky ze Sázavy zve na Bosou procházku. Sraz je v neděli ve 14 hodin u kiosku Pod Vrbou. Účastníci akce se projdou bez bot rozmanitým terénem a cestou si vyzkouší různé aktivity na rozhýbání nohou. V 16 hodin se zájemci sejdou v prostorách Woskovky a vyzkouší si výrobu bosých sandálů Huarache. Na workshop je potřeba se přihlásit do pátku na e-mailové adrese woskovky@gmail.com.