Oprava se týká téměř 1500 metrů silnice II/109. Odstartovala v pondělí 6. května a potrvá do neděle 9. června. Rekonstrukce přinese omezení i uzavírku. Objížďka do povede po silnicích I/3 a II/109.

Pro pěší postaví chodník mezi Petroupimí a Petroupcem

Petroupim – Na přechodné komplikace při projíždění mezi Petroupimí a Petroupcem by se měli připravit motoristé. Obec tam, mezi oběma částmi sídla, vybuduje podél silnice III/1102 chodník. To přinese také dočasné komplikace a omezení provozu. Na pracovišti se totiž budou pohybovat pracovníci i jejich stroje. Návrh přechodné úpravy, která má zajistit bezpečnost, odsouhlasili také dopravní policisté.

Samotné práce odstartují už ve středu 15. května. První pěší by měli začít využívat dokončený chodník ve čtvrtek 31. října. Práce začnou u autobusové zastávky na příjezdu do Petroupce od Teplýšovic. Při stavbě chodníku dlouhého téměř kilometr, zaberou stavbaři vždy jen úsek dlouhý 50 metrů.

Ve Vlašimi se dozví, jak se hospodařilo za protektorátu

Vlašim – Lidská paměť je bohužel velice krátká. Aby minulost společnost nebyla nucena opakovat, pomáhají s jejím připomínáním také instituce. Jednou z nejaktivnějších je také Muzeum Podblanicka. Právě to si už na úterý 14. května do vlašimského zámku pozvalo k unikátní přednášce věnované zemědělství za Protektorátu přední českou historičku Barboru Štolleovou z Ústavu hospodářských a sociálních dějin Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

„Zaměří se na dosud málo publikované téma, o které je v současné společnosti velký zájem a které se podstatně týká i našeho převážně zemědělského kraje,“ připomněl historik Muzea Podblanicka Jindřich Nusek, organizátor cyklu přednášek.