Ovšem práce se dotknou nejen uvedených tří ulic, ale také dalších – Krusičanské, Mírové a Na Chmelnici. Právě tudy se v době úplných uzávěrek bude jezdit. Práce začnou úterý 23. dubna a potrvají do konce července.

Staré autobusy vytlačí z náměstí auta

Neveklov – Na zajímavou událost se mohou těšit nejen obyvatelé Neveklova. V centra města se v sobotu 25. května zastaví staré autobusy. Kvůli tomu organizátor výstavy, město Neveklov, požádal Silniční správní úřad Benešov a Policii ČR o dočasné zakázání zastavení silničních vozidel na výstavní ploše. Ta má být na jedné ze silnic procházejících náměstím Jana Heřmana.

V současnosti silniční správní úřad oznámil veřejnou vyhláškou návrh opatření. Proti němu mohou lidé či organizace podávat námitky a to do 10 dnů. Lhůta skončí v pátek 26. dubna. Pokud se něco nezmění, budou si moci obdivovatelé starých autobusů exponáty prohlédnout uvedený den od 12 do 18 hodin.

V Olbramovicích pod vozovkou protlačí plyn a vodu

Olbramovice – Kvůli uložení vodovodu a plynového potrubí do země a zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu při provádění stavebních prací spočívajících v napojení přípojek inženýrských sítí pro pozemek v Olbramovicích, tam dojde k omezení dopravy. Samozřejmě jen na omezenou, přechodnou dobu.

Týkat se to bude krajské silnice III/11448 v Olbramovicích – Veselce. Práce budou provedeny ve dvou etapách. První, spočívající v protlaku kanalizace a plynu, začne v pondělí 29. dubna a skončí v pátek 3. května. Druhá, napojení vodovodu, odstartuje v pondělí 6. května a skončí v pátek 10. května.

Při o plot ve ve Střezimíři vedou pět let

Střezimíř – Dlouho neukončený spor vlastníka pozemku ve Střezimíři se skupinou vlastníků sousedních pozemků, řeší po krajském úřadu opět Městsý úřad Votice. V kauze, která se táhne přes pět let, jde o to, aby „byla odstraněna pevná překážka, která brání obhospodařování pozemku.“ Onou překážkou má být sousedův plot.

Všichni zúčastnění sporu se k podkladům mohou vyjádřit do deseti dnů od zveřejnění dokumentu, což se stalo ve středu 17. dubna. „Po uplynutí této lhůty bude ve věci vydáno rozhodnutí,“ informuje votický úřad. Podle znalců místních poměrů jde o sousedský spor lidí, kteří v obci ani nemají trvalé bydliště.

Ulici Emanuela Rádla prodlouží o necelých 100 metrů

Benešov – Další rozvoj města pokračuje v lokalitě někdejšího vojenského majetku v Táborských kasárnách. Už na začátku máje tam začne město Benešov budovat další část ulice Emanuela Rádla. Nový úsek bude dlouhý necelých 100 metrů na konci prozatím nenaváže na žádnou další benešovskou komunikaci. První motoristé by do slepé ulice měli vjet v pátek 28. června.