Nechají se vidět na sloupech
Benešov – Dvacet sloupů veřejného osvětlení pronajme město Benešov díky schválení městské rady České pirátské straně. Na sloupech bude volební reklama umístěná oboustranně ve formátu A2. Celkově Benešov pronajme Pirátům plochu 10 metrů čtverečních a to až do 3. října. Za pronájem zaplatí volební strany 50 korun za metr čtvereční. za celou dobu pronájmu posílí městský rozpočet o 16 500 korun plus daň z přidané hodnoty. (zkl)

Cestu do Vlašimi zavře sesuv
Domašín – Kvůli sesunuté části náspu se silnicí druhé třídy číslo 112 v Domašíně u kostela, se už v pondělí 17. září znovu zcela uzavře příjezd od Benešova do Vlašimi. Zborcení vozovky způsobila těžká doprava. Kvůli havárii místem kolem domašínského špýcharu jezdí automobily kyvadlově na pokyn mobilních semaforů. Znovuotevření silnic plánují krajští cestáři až koncem května příštího roku. Objízdná trasa bude tentokrát hodně dlouhá. Osobní auta si cestu budou zkracovat polní cestou ke Znosimské bráně, nákladní vozy a autobusy ale pojedou přes Chotýšany, Bílkovice a Radošovice.(zkl)

Přichází další fáze opravy nádraží
Sázava – Až do čtvrtka 20. prosince bude ode dneška pro dopravu zcela uzavřena ulice Generála Vedrala Sázavského v Sázavě. Na objízdnou trasu navedou řidiče dopravní značky. Celková uzavírka zmiňované ulice bude mít dopad také na dopravu v sousedních ulicích Nádražní, Revoluční, Školské, Sklářské, Poznaňské, Františka Kavalíra a také na nám. Voskovce a Wericha. Dopravní komplikace motoristům způsobí práce na třetí etapě rekonstrukce autobusového nádraží. (zkl)

Na úzké silnici se nevyhnou
Bukovany – Kvůli úzké místní komunikaci v místech, kde se říká V Pasece, se protijedoucí motoristé těžko vyhýbali. S tím bude brzy konec. Obec Bukovany totiž požádala silniční správní úřad o zřízení jednosměrné komunikace. Silnice v Pasece je široká jen tři metry. (zkl)

Výkopy odkloní autobusy
Netvořice – Ne podle běžného, ale výlukového jízdního řádu se od 10. do 23. září budou řídit odjezdy a příjezdy autobusů u Netvořic. Důvodem opatření je výstavba kanalizace v Netvořicích a uzavírka silnice třetí třídy číslo 1057 mezi Netvořicemi a Chleby. Opatření se týká linek Pražské integrované dopravy 438, 453 a 485. Jejich nová trasa povede přes Břežany a Brejlov. „U linky 453 se objízdná trasa týká pouze spojů přes Dunávice a Soběšovice,“ upozornil dopravní expert Jan Vachtl. Pro všechny linky se dočasně ruší zastávka Netvořice – Vojtěchov. Zastávka Chleby-rozcestí bude nově před křižovatkou. (zkl)