Památky na Benešovsku se chystají na novou sezonu
Benešovsko – Turistická sezona startuje klasicky, v úvodu dubna. Už na Velký pátek 30. března se ale otevřou letos poprvé brány státního zámku Konopiště. A otevřeno tam bude i na velikonoční pondělí. Sternberský zámek Jemniště otevře v rámci běžného provozu poprvé také během Velkého pátku. Hrad Český Šternberk přivítá objednané návštěvníky 30. a 31. března, v běžném provozu pak od začátku turistické sezony, 1. dubna. Po celý duben bude mít zámek Vrchotovy Janovice otevřeno jen o víkendech. 

Rodiče malých dětí by měli pamatovat na zápisy do MŠ
Benešov – Zápisy dětí do mateřských škol zřizovaných městem Benešovem, se konají už v máji. Každoroční zápisy do benešovských mateřinek jsou na programu ve středu 16. května. Startují už v osm hodin ráno a potrvají do třetí odpolední. Ještě před samotnými zápisy se v mateřských školách v průběhu dubna a května konají pro rodiče dětí dny otevřených dveří. 

Třetím letošním benešovským nálezem byly peníze 
Benešov – Peníze, které ztratil v ulicích Benešova jejich majitel, si může dotyčný vyzvednout na benešovské radnici. Oznamuje to její web. Kolik peněz a případně v jaké měně či v jakém obalu hotovost odevzdaná poctivým nálezcem byla, se ale z veřejně dostupných zdrojů nikdo nedozví. Nejde totiž ani tak právoplatného vlastníka, ale o případného nepoctivce, který by se k hotovosti hlásil, aniž by na ni měl jakýkoliv nárok. Ten, kdo se o peníze i jakýkoliv jiný nález přihlásí, totiž musí doložit, že před ztrátou patřil předmět právě jemu. To si úředníci ověří několika otázkami vztahujícími se k nalezené věci. 

Supermarket na Červených Vršcích upraví za provozu
Benešov – Bez toho, aby to citelněji poznali zákazníci, by nejspíš ještě letos měla vypuknout v obchodním domě Kaufland na benešovských Červených Vršcích jeho rekonstrukce. Potvrdila to Renata Maierl z firemní komunikace Kauflandu ČR. „V benešovské prodejně budeme upravovat vnitřní prostory podle nového moderního konceptu. Modernizace bude probíhat postupně a po celou její dobu bude prodejna otevřena,“ sdělila na dotaz Deníku s tím, že všechny novinky zveřejní firma s dostatečným předstihem. 

Oprava mostu a vozovky zastaví provoz na Skalici
Benešov – Od středy 18. dubna do soboty 5. května, po dobu sedmnácti dnů, motoristé neprojedou pod silnici III/1101 z Benešova do Dolního Podhájí. Tedy například ani do Skalice. V uvedené době bude na zmiňované komunikaci probíhat oprava mostku a povrchu vozovky. Přechodná úprava provozu bude vyznačena dopravními značkami na začátku opravovaného úseku, u Černoleského rybníka a z druhé straně uzavírky v obci Dolní Podhájí.